Индукциска плоча IQ634USC - Gorenje
затвори
...
IQ634USC Индукциска плоча
29.490,00 ден

Индукциска плоча IQ634USC

Димензии (ШxВxД): 60 × 6,1 × 51 cm PowerBoost функција
29.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - PowerBoost

PowerBoost

Забрзано готвење
Функцијата PowerBoost го засилува загревањето, што резултира со значително намалување на времето потребно за загревање.
_products/features/icon - IQpro

IQpro

Кулинарски маратон, многу едноставна подготовка
IQpro нуди лесен начин да се подготват јадења кои треба да се готват подолго време, со бавно загревање и со готвење на пониска, константна температура. Идеално за подготовка на гулаш.
_products/features/icon - IQsteam

IQsteam

Витамините остануваат внатре
Готвењето со мала количина вода ги задржува витамините, минералите и природната боја на зеленчукот. Верувале или не, за подготовка на 1kg зеленчук потребно е само половина dl вода.

IQpoach

Температура... баш по мерка!
IQpoach спречува претекување, ја одржува температурата помеѓу 71 и 85°C. Храната ги задржува бојата, соковите и вкусовите. Конечно можете дома да подготвите јајца Бенедикт.

Технички карактеристики

Црна

Брусен раб на плочата

SliderTouch - управување на допир со лизгање

IQcook сензор

Готвење со големо количество на вода (IQboil)

IQgrill, Грил печење (можност за поставување на нивото на запеченост)

IQpro- споро готвење

IQpoach функција

IQsteam - готвење со пареа

Тајмер

PowerBoost функција

AllBoost, појачана моќност на делување на сите зони истовремено

4 индукциски зони за готвење
лево напред: Ø 18.5 cm, 1.4/2 kW,
десно напред: Ø 16.5 cm, 1.2/1.4 kW,
лево назад: Ø 16.5 cm, 1.2/1.4 kW,
десно назад: Ø 20.5 cm, 2/2.3 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Заштита од деца

Димензии (ШxВxД): 60 × 6,1 × 51 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 71,5 × 15 × 64 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 55,8-56 × 7,7 × 49 cm

Нето тежина на апаратот: 10 kg

Бруто тежина на апаратот: 10,5 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 7.100 W

Код: 464533

EAN Код: 3838942652783

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice