Плоча за готвење со интегриран кујнски аспиратор HET945XSC - Gorenje
затвори
...
HET945XSC Плоча за готвење со интегриран кујнски аспиратор
99.990,00 ден

Плоча за готвење со интегриран кујнски аспиратор HET945XSC

Плоча за готвење со интегриран кујнски аспиратор Брусен раб на плочата
99.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - AreaFlex

AreaFlex

Поголема површина за готвење
Две вертикални зони за готвење можат да се комбинираат во една, со што се создава поголема површина за готвење. Ова овозможува рамномерно зготвена или печена храна во поголеми садови и тави.
_products/features/icon - Едноставно чистење (EasyClean)

Едноставно чистење (EasyClean)

Секогаш чиста и подготвена за употреба
Минималистичкиот дизајн на апаратот овозможува лесно и брзо чистење. Филтерот за маснотии и фиоката за капење на маснотиите лесно се отстрануваат од десната страна на аспираторот. Покрај тоа, тавата за течности која главно собира кондензација, но и течности што се резултат на случајни излевања при готвење, ставени под апаратот, е лесно достапна. Сите делови се мијат во машина за садови.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - EasyInstall

EasyInstall

Едноставна монтажа
Овој апарат можете да го вградите во кој било вид кујна благодарение на прилагодливата висина и длабочина на телескопските цевки на аспираторот. Излезот на воздухот може да ротира за 360°, а моторната кутија може да ротира за 180°. Бидејќи моторната кутија може да биде поставена зад плакарот, имате многу простор во фиоките.
Повеќе
Затвори

EasyRepair

Брз и лесен пристап
Моторот се наоѓа во внатрешноста на цоклето, лесно достапен преку долната фиока. Неговата позиција обезбедува лесна поправка на моторот или на индукциската плоча без отстранување на плочата за готвење од работната површина.

Безбедносно известување за полн сад за кондензација (SafeCall)

Секогаш на сигурно
Колку повеќе готвите и го користите аспираторот, толку повеќе кондензат се акумулира во тавата за собирање течност што собира до 0,8 литри. Специјален сензор постојано мери колку е полн и кога ќе ја достигне највисоката точка, аспираторот престанува да работи сè додека течноста не се отстрани. Аспираторот ќе ве извести за тоа преку дисплејот.
Повеќе
Затвори

MinimalDesign

Минималистички дизајн кој привлекува
Овој апарат има елегантен и модерен дизајн со целосно рамна површина. Изработен е од висококвалитетни материјали, со неповратни клапни на аспираторот од нерѓосувачки челик, а вниманието особено го привлекува црната полирана завршница на целата плоча за готвење.

TouchOpen

Отворање со нежен допир
Неповратните клапни на аспираторот може да се отворат само со рака. Потребен е нежен допир на површината на клапните за да се отворат полека и рамномерно. Затворањето е исто толку едноставно, тивко и елегантно.

Контрола на допир (TouchControl)

Сега секој може да има магичен допир
Модерната сензорска технологија овозможува јасна и едноставна контрола на допир, буквално со вашите прсти. Контролната површина е совршено мазна и лесна за чистење.

Вградување на нивото на работната површина

Тенок и елегантен
Друга придобивка дефинитивно е вградувањето на нивото на работната површина, што значи непречена транзиција помеѓу плочата за готвење и работната површина. Едноставно се чисти и дава модерен, стилски изглед во вашата кујна.

Екстракција или рециркулација

Воздух во или надвор од кујната
Системот за екстракција ги влече пареата и миризбата од готвењето, ги фаќа тврдите честички во филтерот за маснотии и го исфрла воздухот од просторијата низ отворот во надворешниот ѕид. Кога ова не е можно, можете да го одберете системот на циркулација. Воздухот е вовлечен во аспираторот, филтриран како ослободен назад во кујната.
Повеќе
Затвори

Ниво на бучава

Повеќе моќност со помалку бучава
Високо ефикасен мотор кој се наоѓа подалеку од корисникот, а специјалните материјали што апсорбираат звук обезбедуваат тивка работа на аспираторот.

ChildLock

Безбедноста во прв план
Функцијата ChildLock е одлична за оние кои имаат деца дома. Да ги оставите во кујната без надзор никогаш не било побезбедно затоа што оваа функција за заклучување на контролната единица ги спречува да променат кој било параметар.

Индикатор за чистење

Светло за предупредување за одржување
Во зависност од системот за одводнување или рециркулација, аспираторот има светло за филтрирање за да означи кога е потребно да се исчисти филтерот за маснотии, како и индикатор кога да се замени филтерот за јаглерод. И двата индикатори се исклучително важни за совршени перформанси.

Тајмер на аспираторот

Секогаш свеж воздух во кујна
Аспираторот може да се исклучи автоматски по 5, 10, 15 или 20 минути, обезбедувајќи го вистинското ниво на чистота на воздух во вашата кујна.

Тајмер на плочата

Секогаш под будно око
Одбројувачкиот тајмер може да се постави до 99 минути. Ако од искуство ви е познато оптималното време за готвење на одредено јадење, тајмерот може да се постави и плочата за готвење автоматски ќе се исклучи кога поставеното време ќе истече. Звучниот сигнал ќе означи дека јадењето е готово.
Повеќе
Затвори
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Тајмер

Број на степени на вентилаторот: 4

Едноставно инсталирање

Едноставна поправка

Заштита од прегревање

Функција AreaFlex (спојување на две зони во една)

Вградување на нивото на работната површина

Отворање на капачињата: Отворање на допир (TouchOpen)

Издувно и проточно

4 индукциски зони за готвење
лево напред: Круг 16 cm, 1.2/1.4 kW,
десно напред: Ø 19×21 cm, 2.1/2.3 kW,
лево назад: Круг 20 cm, 2.3/3 kW,
десно назад: Ø 19×21 cm, 1.6/1.85 kW

Енергетска класа: А

Енергетска класа на филтерот за маснотии: C

Енергетска класа на проток на воздух: A

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 620 m3/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 332 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 266 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 414 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 620 m³/h

Зголемен проток на воздух (PowerBoost 1) - извлекување: 711 m3/h

Број на PowerBoost функции: 1

Нивоа на моќност: 4

Број на мотори: 1

Заштита од деца

Безбедносно известување за полн сад за кондензација (SafeCall)

Индикатор за замастен филтер за маснотии

Код на рециркулирачкиот сет: 733978

Јаглен филтер: 789830

Максимална бучавост: 68 dB(A)re1pW

Годишна потрошувачка на ел. енергија: 44,5 kWh

Димензии (ШxВxД): 86 × 5,5 × 52 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 95 × 56 × 61 cm

Мерки за вградување: 84 × 7,5 × 50 cm

Нето тежина на апаратот: 31,6 kg

Бруто тежина на апаратот: 41 kg

Код: 733856

EAN Код: 3838782303722

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции