Стаклокерамичка плинска плоча GCW641ST - Gorenje
затвори
...
GCW641ST Стаклокерамичка плинска плоча
31.690,00 ден

Стаклокерамичка плинска плоча GCW641ST

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 11,1 × 52 cm Сигурносен уред Заштитени плински горачи
31.690,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Горилници со висока енергетска ефикасност

Горилници со висока енергетска ефикасност

Дополнителна моќ за плинот
Сите нови модели на плински плочи на Gorenje се опремени со значително унапредени плински горилници, кои се 10% поефикасни.
_products/features/icon - Вок-горилници (WokBurner)

Вок-горилници (WokBurner)

Оригиналниот вкус на Азија, кај вас дома
Вок-горилниците многу брзо достигнуваат висока температура, што ја прави подготовката на азиски јадење во големи тави, лесна и достапна за сите.

Технички карактеристики

Црна / Хром

Горилници со висока енергетска ефикасност

Троен горач

Еднорачно електронско палење

4 плински горачи;2 стандардни, 1 мал, 1 wok
лево напред: Плински горач 10.3 cm, 3.3 kW,
десно напред: Плински горач 4.3 cm, 1 kW,
лево назад: Стандарден горач 6.7 cm, 1.75 kW,
десно назад: Стандарден горач 6.7 cm, 1.75 kW

Тип на решетката за плин: Лиено железо

Троен горач

Вклучена дополнителна опрема: Плински дизни G30/30 за пропан бутан

Сигурносен уред

Контрола на плинот

Тип на плин: G20/20 природен гас

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 11,1 × 52 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 68 × 19,5 × 59 cm

Мерки за вградување: 56 × 7 × 48 cm

Нето тежина на апаратот: 14,7 kg

Бруто тежина на апаратот: 15,6 kg

Код: 499602

EAN Код: 3838942052514

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice