Комбинирана индукциска плоча GCI691BSC - Gorenje
затвори
...
GCI691BSC Комбинирана индукциска плоча
21.991,00 ден

Комбинирана индукциска плоча GCI691BSC

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 12 × 52 cm PowerBoost функција Сигурносен уред Заштитени плински горачи
27.990,00 ден
21.991,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Сигурносно заклучување (ChildLock)

Сигурносно заклучување (ChildLock)

За потполна безбедност на вашите деца
Функцијата ChildLock е одлична за оние кои имаат деца. Никогаш не било побезбедно за децата да ги оставите сами во кујната, бидејќи не можат да ги регулираат или да ги активираат апаратите благодарејќи на оваа функција.
_products/features/icon - Тајмер

Тајмер

Идеална контрола
Тајмерот може да се приспособи до 99 минути. Доколку го знаете оптималното време за подготовка на одредено јадење, приспособете го мерачот на време (тајмерот) и плочата автоматски ќе се изгасне, а воедно сигналот ќе ве извести за тоа.

Технички карактеристики

Црна

Брусен раб на плочата

Контрола на допир (TouchControl)

Тајмер

PowerBoost функција

Еднорачно електронско палење

1 мал горач + 1 стандарден горач + 2 индукциски зони
лево напред: Круг 16 cm, 1.4 kW,
десно напред: 1 kW,
лево назад: Круг 20 cm, 2.3/3 kW,
десно назад: 3 kW

Тип на решетката за плин: Лиено железо

Вклучена дополнителна опрема: Плински дизни G30/30 за пропан бутан

Заштита од деца

Сигурносен уред

Контрола на плинот

Тип на плин: G20/20 природен гас

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 12 × 52 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 68 × 19,5 × 59 cm

Мерки за вградување: 56 × 8,5 × 49 cm

Нето тежина на апаратот: 12 kg

Бруто тежина на апаратот: 13,5 kg

Приклучна моќ: 4.400 W

Осигурувач: 16 A

Код: 731186

EAN Код: 3838782132254

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice