Стаклокерамичка плоча ECT631BSC - Gorenje
затвори
...
ECT631BSC Стаклокерамичка плоча
14.190,00 ден

Стаклокерамичка плоча ECT631BSC

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 5,5 × 52 cm
14.190,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - StayWarm

StayWarm

За сите кои секогаш доцнат на вечера!
Функцијата StayWarm одржува константна температурата од 70˚C. На тој начин храната ги задржува вкусот и топлината до сервирањето.
_products/features/icon - Тајмер

Тајмер

Идеална контрола
Тајмерот може да се приспособи до 99 минути. Доколку го знаете оптималното време за подготовка на одредено јадење, приспособете го мерачот на време (тајмерот) и плочата автоматски ќе се изгасне, а воедно сигналот ќе ве извести за тоа.

Технички карактеристики

Црна

Контрола на допир (TouchControl)

Тајмер

Одржување на топлина

3 HiLight грејни зони + 1 Power зона за готвење
лево напред: Круг (hi-light) 14 cm, 1.2 kW,
лево назад: Круг (hi-light) 18 cm, 1.8 kW,
Средина десно: Круг 21/27 cm, 1.5/2.4 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 5,5 × 52 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 68 × 13,1 × 60 cm

Мерки за вградување: 56 × 7 × 49 cm

Нето тежина на апаратот: 8 kg

Бруто тежина на апаратот: 9,3 kg

Приклучна моќ: 5.400 W

Код: 731059

EAN Код: 3838782128714

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice