Плински шпорет G6110WJ - Gorenje
затвори
...
G6110WJ Плински шпорет
18.990,00 ден

Плински шпорет G6110WJ

Енергетска класа: A Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm
18.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - HomeMade облик

HomeMade облик

Искористете ги предностите од печењето на дрва
Традиционалниот, заоблен облик на рерните Gorenje и понатаму е една од најголемите предности. Инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва, овозможува топлиот воздух да циркулира слободно. Бидејќи храната се загрева рамномерно и од сите страни, секогаш е совршено печена: крцкава однадвор и сочна внатре.
Повеќе
Затвори

Плински плочи

Инвентивно дизајнираните горилници на плинските плочи на Gorenje го контролираат нивото на пламен со цел да се забрза подготовката и да се овозможи поефикасно користење на плинот. Плинот секогаш се меша со воздухот пред да стигне до горилникот, па употребата на плинот и контролата на пламенот се значително унапредени од стандардните горилници. Горилниците се направени како целина, што го поедноставува чистењето.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Силвермат-емајл (SilverMatte)

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Навистина отпорен, а ултра мазен
Квалитетот и типот на емајлот се многу важни за чистење на рерната. SilverMatte е високоотпорен материјал, кој поднесува екстремни температури и пиролитичко чистење на 500˚C. Доколку земеме предвид дека материјалот нема микропори, им овозможува на рерната и на тавите да бидат потполно отпорни на највисоки температури, на микробранови или пареа. Трислојната внатрешност на рерната овозможува одлична рефлексија на топлината и дополнителна изолација. Воедно, ги елиминира микроорганизмите и остварува стерилна и безбедна средина во рерната.
Повеќе
Затвори

BigSpace, огромен капацитет на рерната

Повеќе простор за поголема слобода при готвењето
Зголемениот капацитет на рерната (до 70 литри) овозможува истовремено подготвување на поголема количина на храна. Оптималната количина на топол воздух слободно циркулира низ пространата внатрешност во која лесно може да смести дури и 7 килограмска мисирка.

SuperSize

XXL тави кои се вклопуваат во секоја рерна
Пространите рерни овозможуваат приготвување на повеќе храна – не само поради рамномерната циркулација на воздухот на сите нивоа, туку и поради ширината на тавите од 46cm во стандардните и компактните рерни. Инвентивните решенија овозможуваат повеќе простор во секоја тава, а супериорната void технологија помага за рамномерно печење на храната на сите нивоа.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: А

Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал

Боја: Бела боја

Боја на рачката: Бела

Врата: Стакло

Материјал на поклопецот: Лакиран

Класична шарка на вратата

Употреблив волумен на рерната: 68 l

Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm²

HomeMADE облик на рерната инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва

Облик на копчињата: Ергономски копчиња

Дворачно електрично палење на плочата и рерната

Плин

Број на плински решетки: 2

1 мал горач + 1 голем горач + 2 стандардни горачи
лево напред: Плински горач 5.4 cm, 1 kW,
десно напред: Плински горач 9.9 cm, 3 kW,
лево назад: Стандарден горач 7.4 cm, 1.9 kW,
десно назад: Стандарден горач 7.4 cm, 1.9 kW

Плинска рерна - 68 l

Начини на загревање:
Плински термостат
Чистење со AquaClean функција

Осветлување

Водилки на фиоката: Класични водилки на фиоката

1 плитка емајлирана тава за печење

1 длабока емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Водилки на извлекување

Вклучена дополнителна опрема: G20/20 природен плин

Чистење со AquaClean функција

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Плински термостат

Контрола на плинот

Потрошувачка на електрична енергија: 1,67 kWh (конвенционална)

Заштеда на енергија на рерната на плин: 6 MJ

Тип на плин: G30/30

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 67,6 × 96 × 71,9 cm

Нето тежина на апаратот: 41,7 kg

Бруто тежина на апаратот: 46,7 kg

Код: 588888

EAN Код: 3838782020513

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice