Плински шпорет G5112WJ - Gorenje
затвори
...
G5112WJ Плински шпорет
12.790,00 ден

Плински шпорет G5112WJ

Енергетска класа: A Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 59,4 cm
12.790,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Плински плочи

Инвентивно дизајнираните горилници на плинските плочи на Gorenje го контролираат нивото на пламен со цел да се забрза подготовката и да се овозможи поефикасно користење на плинот. Плинот секогаш се меша со воздухот пред да стигне до горилникот, па употребата на плинот и контролата на пламенот се значително унапредени од стандардните горилници. Горилниците се направени како целина, што го поедноставува чистењето.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Силвермат-емајл (SilverMatte)

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Навистина отпорен, а ултра мазен
Квалитетот и типот на емајлот се многу важни за чистење на рерната. SilverMatte е високоотпорен материјал, кој поднесува екстремни температури и пиролитичко чистење на 500˚C. Доколку земеме предвид дека материјалот нема микропори, им овозможува на рерната и на тавите да бидат потполно отпорни на највисоки температури, на микробранови или пареа. Трислојната внатрешност на рерната овозможува одлична рефлексија на топлината и дополнителна изолација. Воедно, ги елиминира микроорганизмите и остварува стерилна и безбедна средина во рерната.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - BigSpace, огромен капацитет на рерната

BigSpace, огромен капацитет на рерната

Повеќе простор за поголема слобода при готвењето
Зголемениот капацитет на рерната (до 70 литри) овозможува истовремено подготвување на поголема количина на храна. Оптималната количина на топол воздух слободно циркулира низ пространата внатрешност во која лесно може да смести дури и 7 килограмска мисирка.

SuperSize

XXL тави кои се вклопуваат во секоја рерна
Пространите рерни овозможуваат приготвување на повеќе храна – не само поради рамномерната циркулација на воздухот на сите нивоа, туку и поради ширината на тавите од 46cm во стандардните и компактните рерни. Инвентивните решенија овозможуваат повеќе простор во секоја тава, а супериорната void технологија помага за рамномерно печење на храната на сите нивоа.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: А

Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал

Боја: Бела боја

Боја на рачката: Бела

Врата: Стакло

Класична шарка на вратата

Употреблив волумен на рерната: 70 l

Максимална површина на тавата за печење: 1.260 cm²

HomeMade Plus облик на рерната: HomeMade Plus облик на рерната

Облик на копчињата: Ергономски копчиња

Плин

Број на плински решетки: 2

1 мал горач + 1 голем горач + 2 стандардни горачи
лево напред: Плински горач 5.4 cm, 1 kW,
десно напред: Плински горач 9.9 cm, 3 kW,
лево назад: Стандарден горач 7.4 cm, 1.9 kW,
десно назад: Стандарден горач 7.4 cm, 1.9 kW

Плинска рерна - 70 l

1 плитка емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Водилки на извлекување

Вклучена дополнителна опрема: G20/20 природен плин

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Контрола на плинот

Потрошувачка на електрична енергија: 1,61 kWh (конвенционална)

Заштеда на енергија на рерната на плин: 5,8 MJ

Тип на плин: G30/30

Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 59,4 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 57,6 × 95,2 × 71,8 cm

Нето тежина на апаратот: 34,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 37,7 kg

Код: 591318

EAN Код: 3838782023156

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice