Автоматски GCC800X - Gorenje
затвори
...
GCC800X Автоматски
79.990,00 ден

Автоматски GCC800X

Автоматски Димензии (ШxВxД): 59,5 × 45,5 × 40,5 cm
79.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Не'рѓосувачки челик

Потребно време за подготвување(загревање) на апаратот: 2 мин.

Управување на допир

Тајмер

Начин на подготовка на кафе: Во зрна и мелено

Прилагодување на дозата на кафе

Автоматско капучино

Различни должини на приготвено кафе: 3

Сопствени програми

Можност за правење на 2 кафиња одеднаш: 2

Приготвување на пена од млеко

Програм за отстранување на каменец(бигор)

Сад за кафе во зрна: 200 g

1,5 литри: 1,8 l

Стандардно

Можност за приготвување на чај

Притисок на пумпата: 15 Bar

Фреквенција: 50-60 Hz

Сад за вода

Куќиште: Не'рѓосувачки челик

Боја: Инокс

Должина на приклучен кабел: 1,5 m

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 45,5 × 40,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 65 × 53,5 × 51 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56 × 45-45 × 55 cm

Нето тежина на апаратот: 23 kg

Бруто тежина на апаратот: 27,6 kg

Приклучна моќ: 1.350 W

Код: 438723

EAN Код: 3838942963803

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice