Машина за перење и сушење WD73121 - Gorenje
затвори
...
WD73121 Машина за перење и сушење
27.491,00 ден

Машина за перење и сушење WD73121

Капацитет за перење: 7 kg Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm Енергетска класа: B Потрошувачка на струја по циклус: 1,23 kWh
35.990,00 ден
27.491,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Контрола на стабилност

Стабилност на машината за време на процесот на работа. Системот за контрола на стабилност ќе се погрижи за рамномерна распределба на алиштата во барабанот. Ако сензорот за контрола на стабилност детектира нерамнотежа, ротацијата на барабанот ќе биде запрена за да се направи правилна прераспределба на алиштата.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: B

Капацитет за перење: 7 kg

Капацитет на сушење: 5 кг

Колекторски мотор

Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm

Капацитет за перење: 7 kg

Капацитет на сушење: 5 кг

Полнење: Врата на предната страна

Волумен на барабанот: 60 l

Агол на отвoрање на вратата: 135 °

Ладна вода

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Регулирање на температурата

Ладно перење: Копче

Звучен сигнал

15 програми

Основни програми: Памук, Синтетика

Брзо сушење

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Одложен старт

Брзо сушење

Пумпа СТОП

Звучен сигнал

Електричен

Заштита од прелевање

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Заклучување на врата: Временска сигурносна брава

Када од Carbotech

Годишна потрошувачка на вода: 10.000 l

Ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW

Бучност: 66 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 76 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 59,7 × 84,5 × 58,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,1 × 88,1 × 66 cm

Нето тежина на апаратот: 78 kg

Бруто тежина на апаратот: 80 kg

Приклучна моќ: 2.200 W

Осигурувач: 10 A

Код: 477248

EAN Код: 3838942017476

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice