Јули 2020 Доколку пораката не се прикаже, отворете го во прелистувач.
 
 
 
  Gorenje  
 
 
 
 
 
 
Одберете високо ефикасен инвертер клима уред од Hisense
 
 

Искористете ги субвенциите за инвертер клима уреди издадени од Град Скопје и Град Кичево во висина од 62.000 денари! Одберете технолошки супериорен инвертер клима уред од Hisense кој во процесот на дизајнирање, производство и тестирање ги запазува сите највисоки стандарди за квалитет на производот. Клима уредите од Hisense со капацитет на ладење од 3.5 kW и 5.0 kW ги задоволуваат и надминуваат сите карактеристики наведени во Јавниот повик за субвенционирање на граѓаните за набавка на високоефикасни инвертер клима уреди за затоплување за 2020 година.

 
Kлучни предности на моделот Energy 3.5 kW од Hisense
 
 
* модел: TQ35XE0EG
 
Цена: 32.990 ден.
 
 • Енергетска класа А+++
 • SEER/SCOP: 8,5/4,6
 • Капацитет на ладење/греење: 3.500 W / 4.100 W
 • Коефициент COP: 3,9
 • Технологија на прочистување на воздухот на повеќе нивоа со посебен 4 во 1 филтер (филтер со катехин, ХЕПА филтер, арома филтер, филтер со сребрени јони, витамин Ц филтер)
 • Дополнителен филтер со активен јаглен
 • Јонски генератор на студена плазма кој е систем за довод на чист воздух
 • Ултра тивок режим на работа од 19 dB
 • Греење до - 20℃ благодарение на технологијата за претходно загревање со помош на грејач во надворешната единица
 • Ладење до -15℃ што ги прави клима уредите идеални за сервер соби
 • Вградена Wi-Fi контрола
 • Проток на воздух на растојание до 15 метри за оптимална дистрибуција на температурата
 • I Feel функција за интелигентна контрола на температурата
 • Еколошки фреон R32
 
Разгледајте ги сите клима уреди од Hisense
 
 
За Hisense
 
Hisense е бренд основан во 1969 година во Кина. Денес, Hisense е водечка интернационална компанија за производство на телевизори, апарати за домаќинство, системи за климатизација и паметни мобилни телефони. Во сопственост на Hisense се повеќе брендови како Toshiba, Gorenje, Kelon и Ronshen.
 
 
Дознајте повеќе за Hisense
 
 
Нарачајте брзо, лесно и безбедно 24/7
 

Искористете ги предностите на интернет продавницата на Gorenje и купувајте безбедно од вашиот дом со само неколку клика.

 • Нашата онлајн продавница е отворена 24/7
 • Испораката на производите е бесплатна до првиот влез на вашиот дом.
 • За помош при изборот, контактирај не на: 02/3062-199 или 070/379-199.
 
 

Можете да платите на еден од следниве начини:

 • Онлајн плаќање со платежна картичка
 • Плаќање по профактура (преку интернет/мобилно банкарство и сл.)
 • Готовинско плаќање при преземање 

Сè за да ви го поедноставиме купувањето. И за ви го поедноставиме животот.

 
Посетете ја нашата интернет продавница
 
или повелете во продажните салони на Горење
 
Gorenje Studio – Карпош
 
Gorenje Studio – Аеродром
 
 
 
 
   
 
 
Не сакате повеќе да примате newsletter? Одјавете се овде
 
 
www.gorenje.com.mk