Јуни 2020 Доколку пораката не се прикаже, отворете го во прелистувач.
 
 
 
  Gorenje  
 
 
 
 
 
 
Светски познатиот бренд Hisense сега и во Македонија
 
 
Високо ефикасни инвертер клима уреди од Hisense
 

Деновиве на македонскиот пазар пристигна најновата линија клима уреди од брендот Hisense. Станува збор за технолошки супериорни клима уреди кои во процесот на дизајнирање, производство и тестирање ги запазуваат сите највисок стандарди за квалитетот на производите. На македонскиот пазар овие клима уреди ги носи компанијата Горење, која всушност од минатата година е дел од семејството на Hisense.

Кои се клучните предности на клима уредите од Hisense?

 • Енергетска класа А+++
 • SEER/SCOP: 8,5/4,6
 • Технологија на прочистување на воздухот на повеќе нивоа со посебен 4 во 1 филтер (филтер со катехин, ХЕПА филтер, арома филтер, филтер со сребрени јони, витамин Ц филтер)
 • Дополнителен филтер со активен јаглен
 • Јонски генератор на студена плазма кој е систем за довод на чист воздух
 • Ултра тивок режим на работа од 19 dB
 • Греење до - 20℃ благодарение на технологијата за претходно загревање со помош на грејач во надворешната единица
 • Ладење до -15℃ што ги прави клима уредите идеални за сервер соби
 • Вградена Wi-Fi контрола
 • Проток на воздух на растојание до 15 метри за оптимална дистрибуција на температурата
 • I Feel функција за интелигентна контрола на температурата
 • Еколошки фреон R32
 
Разгледајте ги сите клима удери од Hisense
 
 
Кој е Hisense?
 
 

Hisense е глобален технолошки лидер со 50-годишна традиција. Hisense е бренд кој е познат по своите импресивни телевизори, системи за климатизација, како и звучници и фрижидери.

 
Hisense е најпродаван бренд на телевизори во Кина веќе 16 години по ред и меѓу првите четири најдобри брендови во производство и продажба на телевизори во светски рамки. Во производство и продажба на комерцијални клима уреди е прв бренд во Кина, а на клима уреди за домашна употреба е на второ место.  Hisense исто така е на прво место на повеќе други полиња како што е интелигентниот транспорт и оптичката комуникација.
 
Дознајте повеќе за Hisense
 
 
Нарачај брзо, лесно и безбедно 24/7
 

Искористи ги предностите на интернет продавницата на Gorenje и купувај безбедно од вашиот дом со само неколку клика.

 • Нашата онлајн продавница е отворена 24/7
 • Испораката на производите е бесплатна до првиот влез на вашиот дом.
 • За помош при изборот, контактирај не на: 02/3062-199 или 070/379-199.
 
 

Можете да платите на еден од следниве начини:

 • Онлајн плаќање со платежна картичка
 • Плаќање по профактура (преку интернет/мобилно банкарство и сл.)
 • Готовинско плаќање при преземање 

Сè за да ви го поедноставиме купувањето. И за ви го поедноставиме животот.

 
Посети ја нашата интернет продавница
 
или повелете во продажните салони на Горење
 
Gorenje Studio – Карпош
 
Gorenje Studio – Аеродром
 
 
 
 
   
 
 
Не сакате повеќе да примате newsletter? Одјавете се овде
 
 
www.gorenje.com.mk