10 неконвенционални активности на отворено за оваа пролет и лето - Gorenje
затвори
...

10 неконвенционални активности на отворено за оваа пролет и лето

СЕМЕЈСТВО
22.8.2019

1. Ако времето е доволно добро, обидете се да кампувате во вашиот двор. Организирајте семејна авантура без да го напуштите домашниот терен! Искуството со поставувањето на шаторот заедно, изнесувањето на вашите омилени играчки и сендвичи со вас, па дури и готвењето на отворено (едноставно, користете ја вашата скара) може да ве натера да се чувствувате дека сте некаде подалеку од дома, без стрес од патување, па дури и да заборавите нешто. Не заборавајте да донесете неколку ќебиња за удобен престој надвор!

2. Пикник во парк. Заедно подгответе неколку лесни закуски пред да заминете на некое мирно место за излет во природа. Поканете неколку пријатели и нивните деца и соберете ги сите. На овој начин, исто така, може да ги намалите обврските и да им предложите на сите да донесат закуски - исто така, ќе ги намали вашите обврски за чистење потоа!

3. Лов на богатство. Секое дете сака лов на богатство и тоа е толку лесно да се ораганизира!

Само резервирајте една вечер за креативно да ги поставите трагите (и да ги скриете нештата околу домот додека децата спијат) и ќе може да одвоите време за себе додека тие го бараат богатството и си играат. Исто така, не треба да поставите планини од благи закуски, туку може да ги скриете нивните омилени играчки и да има само едно благо нешто како голема награда!

4. Лет на балон со топол воздух. Ова бара малку планирање, но е неверојатно животно искуство! Времето се подобрува, така што тоа обезбедува спектакуларен поглед и ќе биде незаборавна авантура.

5. Наберете свое овошје на градината и направете свој мармалад подоцна. Пролетта е време да ги посетите локалните градини. Може да испланирате еден ден во природа планирајќи да направите домашен мармалад од овошјето што ќе го одберете со целото семејство. Тој ќе има многу подобар вкус за децата кога тие ќе знаат дека го направиле сами - од почеток!

6. Бејзбол со балон со вода. Ако времето е добро, зошто да не се забавувате со игра со водени балони? Освежете се и заедно смејте се од срце - само запомнете да се осигурите дека секој носи облека која нема да им пречи да се натопи!

7. Забавен ден за миење автомобили. Да, може да го чистите вашиот автомобил и сè уште да ги забавувате вашите деца! Само претворете го она што би било обврска во нешто забавно. Обезбедете многу пена од сапуница и ќе има многу смеа. Можеби можете да направите забавни, шарени сунѓери со стари играчки за да ги мотивирате вашите деца да учествуваат во миењето!

8. Организирајте мини олимпијада за пријателите. Натпреварувајте се во ваши олимписки игри… во дворот! Не мора да се придржувате до класичното трчање и скокање, може да измислите свои игри заедно, па дури и да доделете медали и награди! Тоа ќе ги натера сите да се движат и ќе го искористат максимумот од топлото време.

9. Организирајте забава за танцување во вашиот дом. Секој сака да танцува, но не секогаш имате слободно време да се опуштите кога имате семејство за кое се грижите, па зошто да не организирате забава во вашиот дом? Заедно со пријателите и семејството составете плејлиста во којашто сите ќе уживате!

#instalove

Side by side комбинираните фрижидери се крајниот избор за секој кој сака удобен и ефикасен начин за да ја зачува свежината на својата храна. Комбинирајќи го модерниот дизајн со моќната технологија и пространата внатрешност, овие апарати нудат лесно достапно и добро организирано складирање на сите ваши намирници. Не е ни чудо што веднаш ќе се вљубите во нив.

Можеби би сакале да прочитате:

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции