Вкусни мафини со сланина, сирење и јајца само за 15 минути - Gorenje
затвори
...

Вкусни мафини со сланина, сирење и јајца за само 15 минути

ХРАНА
26.3.2017

Нема ништо посимпатично од брз појадок како мафини од сланина, сирење и јајца. Тие ги содржат сите видови хранливи состојки што ви се потребни за појадок. Можеби ова би можело да биде вашиот омилен појадок. Ќе бидете изненадени од тоа колку е едноставна нивната подготовка.

Состојки:

  • 6 јајца
  • 6 парчиња сланина
  • Чедар сирење
  • Бибер и сол (по вкус)

Подготовка:

Обвиткајте ја внатрешноста на садот за мафини со сланина (притискајќи ја сланината околу страните на садот, а не на дното), додадете сирење и јајце. Печете 15 минути на 180°C или додека јајцето се зготви по желба.

Ние правиме да биде поедноставно. Вие правите да биде совршено.

Подготвени ли сте да внесете некои вкусни моменти во вашата кујна? Со новите HomeMade шпорети од Gorenje, готвењето станува неодоливо едноставно. Подгответе ја својата омилена храна, исто како во традиционалната фурна на дрва или импресионирајте го вашето семејство со голем број вкусни кулинарски доживувања. Проверете ги нашите паметни и практични решенија, на кои можете да се потпрете и само да додадете магичен допир за вкусно приготвена храна.

Можеби би сакале да прочитате:

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice