Колачи за 15 минути - Gorenje
затвори
...

Колачи за 15 минути

ХРАНА
20.4.2017

Дали честопати чувствувате дека ви недостига време да направите некои од вашите омилени рецепти? Имаме одлично решение за печење вкусни колачи што ќе ви заштедат време и ќе измамат „вкусна“ насмевка на вашето лице.

Што може да биде порелаксирано отколку да седите на софата, да гледате телевизија и да јадете здрави колачиња кои се лесни за правење? Ако не сте љубител на телевизијата, овие колачиња се исто така добри за вашиот следен појадок. Нашите здрави колачиња кои се готови за 15 минути се одлични, и за разлика од повеќето колачиња, овој рецепт не бара прашок за пециво, бел шеќер или други состојки што можеби сакате да ги избегнувате.

Состојки:

  • 2 големи банани, испасирани
  • 2 чаши овесни снегулки

Подготовка:

Измешајте ги бананите и овесните снегулки и печете на 180 степени 15 минути. По 15 минути, извадете ги колачињата од рерната. Тоа е толку едноставно, токму како што е напишано.

Добар апетит!

We make it simplified. You make it perfect.

Ready to introduce some delicious moments to your kitchen? With the new Gorenje HomeMade cookers, this becomes charmingly simple. Prepare your favourite food just like in a traditional wood-burning oven or impress your family with a range of tasty experiences. We designed our cookers with smart and user-friendly solutions, so you can rely on them and just add your final touch.

Ние правиме да биде поедноставно. Вие правите да биде совршено.

Подготвени ли сте да внесете некои вкусни моменти во вашата кујна? Со новите HomeMade шпорети од Gorenje, готвењето станува неодоливо едноставно. Подгответе ја својата омилена храна, исто како во традиционалната фурна на дрва или импресионирајте го вашето семејство со голем број вкусни кулинарски доживувања. Проверете ги нашите паметни и практични решенија, на кои можете да се потпрете и само да додадете магичен допир за вкусно приготвена храна.

Можеби би сакале да прочитате:

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice