Топ 5 идеи за тост со авокадо - Gorenje
затвори
...

Топ 5 идеи за тост со авокадо

ХРАНА
28.5.2017

Авокадо тост – здрав, модерен и толку добар. Ние собравме пет рецепти за тост од авокадо:

1. Едноставен. Ставете го тенко сечканото или истолченото авокадо на тост лепче од цело житно зрно и на врвот ставете поширано јајце.

2. Француски. На тост лебчето, над авокадото ставете бри сирење, круши и печени ореви. Фино полејте го со добар мед.

3. Овошен. Змејско овошје (патаја), зрна од калинка и печени борови ореви. Невообичаено? Само невообичаено вкусно!

4. Капрезе. Моцарела, домати и оцет балсамико е секогаш добра комбинација.

5. Чили и лосос. Чаден лосос, крцкава краставица и малку фино ситно сечкани црвени чили прават совршен појадок или пладневна закуска.

Ви треба свежина? Нема проблем.

IonGeneration комбинираните фрижидери од Gorenje се дизајнирани за максимална свежина. Нивната IonAir со MultiFlow 360˚ технологија континуирано го освежува воздухот за симулирање на природната микроклима и обезбедува совршени услови за складирање.

Со паметните, практични функции за оние што ги употребуваат, тие лесно се приспособуваат на вашиот животен стил. Без разлика колку често ја отворате вратата на ладилникот, AdaptTech ја одржува оптималната температура и ја одржува вашата храна во совршена форма, додека системот за ладење NoFrost Plus спречува акумулација на мраз и го елиминира одмрзнувањето. Сега, исто така, достапен со вградената скриена рачка.

Можеби би сакале да прочитате:

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice