Тестенини во еден сад - Gorenje
затвори
...

Тестенини во еден сад

ХРАНА
28.5.2017

Вечера подготвена само со еден сад? Сметајте на нас! Сè што е потребно е 20 минути од вашето време и 5 состојки и можете да уживате во оваа свежа тестенина, исто така, погодна и за вегани и за вегетаријанци.

Состојки:

  • 1 кромид
  • 2 чешниња лук
  • 300 g шери домати
  • 300 g тестенини од спелтино брашно или брашно од цело зрно
  • 2 полни раце свеж босилок

Ситно исечете една кромид и додадете го во садот. Додадете згмечени лукчиња, домати, тестенини и босилек. Зачинете со сол, бибер и со квалитетно маслиново масло. Истурете во мешавината околу 700 ml вода и варете додека тестенините не се ал денте (околу 8 минути).

Квалификувани да ја завршат вашата работа.

Новите машини за миење садови од Gorenje се инспирирани од модерниот начин на живот. Доволно флексибилни за да се справат со која било задача, тие беа создадени имајќи ја на ум динамиката на секојдневниот живот.

Комплетно се приспособува на секоја ваша потреба, нудејќи ви различни функции и целосно приспособлив и индивидуализиран ентериер. Изобилството на функции ќе ви даде време да уживате во поважните работи во животот.

Можеби би сакале да прочитате:

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice