Совршено чоколадно брауни - Gorenje
затвори
...

Совршено чоколадно брауни

ХРАНА
6.2.2017

Нека овој совет биде посебен, затоа што секогаш треба да оставите простор за чоколадно задоволство. Вашето чоколадно брауни сигурно ќе биде посебно, ако не сте премногу загрижени за чоколадото и можното влијание врз вашиот режим на исхрана. Сепак, оставете го броењето калории за некој друг ден. И броите до 300.

Измешајте:

  • 300 g стопено чоколадо
  • 300 g путер
  • 300 g шеќер
  • 12 жолчки од јајца

Печете во рерна на 180 °C.

Колачот е готов кога кората е малку стврдната, а смесата уште малку се затресува кога ќе го извадите колачот од рерна. Совршена текстура за секој кој сака да се послужи со вкусен десерт.

Добар апетит!

 

Ние правиме да биде поедноставно. Вие правите да биде совршено.

Со новите HomeMade шпорети од Gorenje, готвењето станува неодоливо едноставно. Подгответе ја својата омилена храна, исто како во традиционалната фурна на дрва или импресионирајте го вашето семејство со голем број вкусни кулинарски доживувања.

Проверете ги нашите паметни и практични решенија, на кои можете да се потпрете и само да додадете магичен допир за вкусно приготвена храна.

Можеби би сакале исто така да прочитате:

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции