Смути за детоксикација од ананас и банана - Gorenje
затвори
...

Смути за детоксикација од ананас и банана

ХРАНА
18.12.2017

Смутито за детоксикација е лесен и вкусен начин да го исчистите вашето тело од токсините и помага брзо да ја намалите телесната тежина. Тоа обично содржи свеж зеленчук и овошје и може да се направи со обичен блендер.

Смутито за детоксикација е полно со витамини, антиоксиданти, растителни влакна и други здрави хранливи материи, кои му даваат на вашето тело брзо зголемување на енергијата. Тоа исто така содржи голема количина вода, што помага да се хидрира вашето тело и да се подобри метаболизмот.

Смутито за детоксикација е моќна алатка за губење на тежината што може (и треба) да ја користите секој ден.

Состојки:

  • 1 банана
  • 1 јаболко
  • 1 чаша ананас
  • 2 чаши свежи лисја од спанаќ
  • 1 чаша вода

Додадете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека не се соедини смесата. Можете исто така да ги замените состојките со некои други што ви се допаѓаат повеќе - спанаќ со кељ, банана со манго или кокосова вода со кокосово млеко.

Уживајте!

Без мраз. Без проблеми.

Без мраз: Заборавете на „замрзнатиот“ мраз на внатрешните ѕидови од вашиот замрзнувач. Нема веќе често чистење и одмрзнување. Исто така, бидејќи мразот го нема, потрошувачката на енергија останува мала.

Повеќе простор: Кажете му збогум на акумулираниот мраз што го блокира погледот кон вашите замрзнати продукти и го одзема скапоцениот простор. Од сега, па натаму, може да уживате во „бессмрзнувачкиот“ поглед кон внатрешноста на замрзнувачот.

Можеби би сакале да прочитате:

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice