Отворен сендвич со салата од јајца - Gorenje
затвори
...

Отворен сендвич со салата од јајца

ХРАНА
21.3.2019

Ако сте подготвиле малку повеќе велигденски јајца, ви даваме идеи за тоа како да ги користите и да подготвите вкусен лесен оброк.

Состојки

  • Тост лебче со семиња
  • 6 тврдо варени јајца
  • Крем сирење
  • Грчки јогурт
  • Изрендано чедар сирење
  • Спанаќ

Зачини

  • бибер
  • сол
  • магдонос

Ситно исечкајте ги тврдо варените јајца. Додадете ги крем сирењето, грчкиот јогурт, сецканиот магдонос, солта и биберот. Измешајте добро и додадете го ренданото чедар сирење. Испечете го лебот, ставете свеж спанаќ и додадете ја салатата од јајца врз него.

Магично едноставни, едноставно убави апарати за домаќинство на Gorenje дизјанирани од Ora ïto

Откријте ја новата колекција на апарати за домаќинство Ora ïto на Gorenje, дизајнирани според концептот на „едноставноста“ на ïto, што значи создавање хармонија помеѓу сложеноста на функциите и едноставноста на користењето. Достапни во црна или во бела боја, тие се карактеризираат со елегантни, минималистички одлики, па линијата на апарати за домаќинство Ora ïto на Gorenje претставува визуелно подобрување на секоја кујна.

Можеби би сакале да прочитате:

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice