Колачиња со белка од јајце и шеќер - Gorenje
затвори
...

Kолачиња со белка од јајце и шеќер

ХРАНА
10.2.2017

Состојки:

  • 3 белки
  • 210 g шеќер
  • 1 лажица сок од лимон

Подготовка:

Изматете ги белките од јајцата до формирање на густа смеса. Додадете го шеќерот додека матите. Додадете сок од лимон. Обложите го дното на плиткиот сад за печење со хартија за печење, со лажица црпите и ставајте на хартијата од смесата од јајца.

Добар апетит!

Препорака за рерната:

КОЛИЧИНА ГРЕЈАЧ ТЕМПЕРАТУРА ВРЕМЕ НА ГОТВЕЊЕ САД НИВО НА ПЕЧЕЊЕ
рецепт горен + долен грејач 90 ° 120 мин. плиток сад за печење 2

Лична фабрика со совршен вкус: вградени рерни

HomeMade oблик. Карактеристичната заоблена форма е една од најголемите предности на рерните од Gorenje. Инспирирани од традиционалните фурни на дрва, таа овозможува топлиот воздух да се движи слободно. Бидејќи храната е рамномерно загреана и од сите страни, секогаш е совршено приготвена: крцкава однадвор и сочна во внатрешноста.

Можеби би сакале исто така да прочитате:

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции