Капресе салата со лубеница и јагоди - Gorenje
затвори
...

Капресе салата со лубеница и јагоди

ХРАНА
27.6.2017

Токму она што ви треба за тој топол летен ден - брза и лесна салата, со неколку сезонски состојки и полн вкус за уживање.

Состојки:

  • 3 чаши лубеница, на коцки
  • 2 чаши краставици, сечкани
  • ½ фета сирење, разронето
  • ¼ чаши ладно цедено маслиново масло
  • ¼ чаши свежо нане
  • сол, бибер

Во голема чинија, измешајте ги лубеницата, краставиците, фета-сирењето и маслиновото масло. Зачинете со сол и со црн пипер и протресете ја мешавината до соединување.

Украсете со нане и сервирајте.

Ви треба свежина? Нема проблем.

IonGeneration комбинираните фрижидери од Gorenje се дизајнирани за максимална свежина. Нивната IonAir со MultiFlow 360˚ технологија континуирано го освежува воздухот за симулирање на природната микроклима и обезбедува совршени услови за складирање.

Со паметни, практични функции кои лесно се приспособуваат на вашиот животен стил. Без разлика колку често ја отворате вратата на ладилникот, AdaptTech ја одржува оптималната температура и ја одржува вашата храна во совршена форма, додека системот за ладење NoFrost Plus спречува акумулација на мраз и го елиминира одмрзнувањето. Сега, исто така, достапен со вградената скриена рачка.

Можеби би сакале да прочитате:

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice