Чоколадна маска за подмладување - Gorenje
затвори
...

Чоколадна маска за подмладување

ХРАНА
18.12.2017

Ова е прекрасен рецепт... за вашата кожа! Какаото, како еден од најмоќните антиоксиданти и, што е уште поважно, витална состојка во чоколадото, содржи формула против стареење која ќе направи вашата кожа да изгледа помладо. Затоа, какаото е одлична состојка за природна маска за лице. Тоа ќе помогне во поттикнување на производството на колаген, а антиоксидантите помагаат во борбата против слободните радикали кои предизвикуваат стареење.

Состојки:

  • 1 изгмечено авокадо
  • 3 супени лажици сирово какао во прав
  • 2 лажички сиров мед
  • 1 супена лажица цимет

Измешајте ги сите состојки заедно. Нежно втријте ја смесата на вашето лицето и оставете ја да стои околу 25 минути. Исплакнете ја маската со топла вода.

Запознајте ја линијата на мали апарати за домаќинство - Chef's collection

Chef's Collection е линија од висококвалитетни, издржливи мали апарати за домаќинство. Секој од нив е тестиран во професионалната кујна на готвачот Андреј Кухар, кој е повторно победник на Michelin-star.

Можеби би сакале да прочитате:

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice