Чај од златно млеко - Gorenje
затвори
...

Чај од златно млеко

ХРАНА
13.1.2020

Оваа неверојатно смирувачка мешавина е супер лесна за подготовка, вкусна, а дури и се верува дека има лековити моќи заради сите зачини.

Состојки:

  • 500 мл бадемово млеко
  • 1 лажица мед
  • 2 стапчиња цимет
  • 1 лажиче бибер во зрно
  • 1 лажиче куркума

Сипете го бадемовото млеко во мало тенџере, додадете ги стапчињата цимет, биберот во зрно и куркумата. Промешајте добро. Оставете го да крчка 3 до 5 минути, додадете мед и измешајте. Процедите низ цедалка и сервирајте со посипете цимет.

Индукциска плоча која одговара со вашиот стил на готвење

Без разлика дали подготвувате оброк за себе или готвите за целото семејство, OmniFlex идукциските плочи од Gorenje секој пат даваат вистинско искуство во готвењето. Со огромен број на фино поставени карактеристики кои ја поедноставуваат вашата интеракција со плочата за готвење, подготвувањето оброци никогаш не било поедноставно, поинтуитивно или полесно.

Можеби би сакале да прочитате:

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice