5 причини зошто ви е потребен поголем фрижидер - Gorenje
затвори
...

5 причини зошто ви е потребен поголем фрижидер

ДОМАШНИ ОБВРСКИ
21.3.2019

Фрижидерот е важен апарат во секоја кујна. Тој ви помага да го чувате путерот на вистинска температура, совршено го лади шишето од вашето омилено бело вино и го чува вашиот зеленчук свеж и крцкав подолг временски период. Дали размислувате за поголем фрижидер? Можеме да ви дадеме најмалку пет причини зошто поголем фрижидер е брилијантна идеја.

1. Повеќе време. За да ја намалите фреквенцијата на посети до најблискиот супермаркет, поголемиот фрижидер е вистинското решение. Лесно може да се случи вашите неделни посети во продавницата да се трансформираат во посети еднаш на секои две недели. Сега, можете да посветите дополнително време на вашето хоби или на вашите најблиски.

2. Семејните собири се поедноставени. Ако сте оној кој секогаш е домаќин на сите настани за пријателите и семејството, вашиот фрижидер сигурно е преполн. Ако имате поголем фрижидер, ќе бидете порелаксирани додека ги набавувате сите потребни состојки за подготовка на деликатеси за една прекрасна скара на пролет или за забава во вашиот дом.

3. Повеќе простор за однапред подготвен оброк. Во работни денови, да се има однапред подготвен оброк е бесценето. Големиот фрижидер ви овозможува безбедно складирање на однапред подготвени оброци еден или два дена.

4. Поголем замрзнувач. Поголем ладилник обично значи и поголем замрзнувач. Може да готвите голема количина на чорба, да направите лазања за цело друштво или да печете пита во голема количина за да замрзнете и да имате готови оброци. Секогаш е добро да имате однапред подготвена храна ако немате многу време за подготовка на оброк.

5. Подобро организирање и помалку отпад од храна. Истражувањата покажуваат дека многу храна се троши едноставно затоа што е заборавена некаде во фрижидерот зад другите прехранбени продукти. Поголемиот фрижидер ќе ви овозможи да ја организирате вашата содржина и да имате подобар преглед на нив, така што секогаш ќе знаете што е на залиха.

Ви треба свежина? Нема проблем

IonGeneration комбинираните фрижидери од Gorenje се дизајнирани за максимална свежина. Нивната IonAir со MultiFlow 360˚ технологија континуирано го освежува воздухот за симулирање на природната микроклима и обезбедува совршени услови за складирање.

Со паметните, практични функции за оние што ги употребуваат, тие лесно се приспособуваат на вашиот животен стил. Без разлика колку често ја отворате вратата на ладилникот, AdaptTech ја одржува оптималната температура и ја одржува вашата храна во совршена форма, додека системот за ладење NoFrost Plus спречува акумулација на мраз и го елиминира одмрзнувањето. Сега, исто така, достапен со вградената скриена рачка.

Можеби би сакале да прочитате:

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции