Соковник (цедач за агруми) JC805E - Gorenje
»
»
»
JC805E Соковник (цедач за агруми)
4.890,00 ден

Соковник (цедач за агруми)JC805E

Моќност на моторот (max): 800 W Број на брзини за лесно ракување: 2 Волумен на садот за сок: 1 l Лесно чистење
4.890,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Потреба од витамини

Потреба од витамини

Потреба од витамини
Дневното конзумирање на витамините e неопходно за нашето тело, особено кога нашиот имунолошки систем e подложен на различни вируси. Соковниците и цедачите на аргуми се перфектни за припремање на витаминските пијалоци, кои се многу важни во секојдневниот живот.

Технички карактеристики

Моќност на моторот (max): 800 W

Не'рѓосувачки челик

Филтер од фина мрежа

Можност да се стави цело овошје

Лесно чистење

Автоматско исфрлање на пулпа

On/off копче и копче за регулирање на вртежите

Регулација на брзината

Број на брзини за лесно ракување: 2

Четка за лесно чистење

Вакумски ногарки за совршена стабилност

Сигурносен прекинувач за совршена безбедност

Пластична брава

Волумен на садот за сок: 1 l

Волумен на садот за пулпа: 2 l

Куќиште: Пластика + метал

Боја: Инокс

Моќност на моторот (max): 800 W

XXL отвор за дозирање

Должина на приклучен кабел: 1 m

Димензии (ШxВxД): 33 × 36,5 × 22 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 36 × 40 × 23,5 cm

Нето тежина на апаратот: 3,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 4,4 kg

Приклучна моќ: 700 W

Код: 318803

EAN Код: 3838942692659

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice