Правосмукалка VCK2322AP-R - Gorenje
VCK2322AP-R Правосмукалка
6.490,00 ден

ПравосмукалкаVCK2322AP-R

ALPHA POWER Со вреќичка Број на додатоци: 3 Четка за паркет Универзална четка
6.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Хепа филтрација

Хепа филтрација

Отстранува до 99,95% од нечистотиите во воздухот
ХЕПА филтерот отстранува до 99,95% честички на нечистотија во воздухот, вклучувајќи полен и дерматофагоиди, што е од суштинско значење за оние кои страдаат од астма и од алергии. Сиот воздух вшмукан од правосмукалката поминува низ ХЕПА филтерот каде што прашината и делчињата од нечистотијата се задржуваат од влакната на филтерот и таму остануваат.
Повеќе
Затвори

Едноставно складирање на додатоците

Едноставно складирање на додатоците
Ние сите знаеме колку e тешко кога бараме мали додатоци и никогаш не ги наоѓаме кога ни се најпотребни. Gorenje превзема решение и за овој проблем со AplhaPower линијата. За употреба едноставнo прикачете ги малите додатоци на самото црево и можете да ги користите кога вам ви е потребно без никаков напор. Тие нема да ви попречат при употреба и користење на правосмукалката.
Повеќе
Затвори

XXL четка за паркет

XXL четка за паркет
Четката за паркет со својата големина е уникатна и единствена на пазрот. Mожете да исчистите поголеми површини во исто време,со што се придонесува за заштеда на време и електрична енергија.

Технички карактеристики

ALPHA POWER

Максимална моќност на моторот: 2.300 W

Со вреќичка

За суво чистење

Број на додатоци: 3

Четка за паркет

Универзална четка

Проток на воздух: 42 L/s

Волумен на вреќичката: 3 l

Тип на цевка: Телескопска

Должина на телескопската цевка: 92 cm

Материјал на цевката: Алуминиум

1 Хепа филтер

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување

SoftStart тивко палење на моторот

Индикатор за полна вреќичка

Хартиени вреќи за прашина: 3

Платнена вреќичка: 1

Додатоци: 3

Намотување на кабелот

Голем досег (кабел, црево и цевка): 19 m

Исправено или хоризонтално

Додаток за оставање на цевката

Број на тркала: 4

Гумирани тркалца

Заштита од прегревање

Боја: Боја Црвена

Должина на приклучен кабел: 7 m

Максимална моќност на моторот: 2.300 W

Димензии (ШxВxД): 45,3 × 24,5 × 29 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 54 × 32,5 × 31 cm

Нето тежина на апаратот: 8,2 kg

Бруто тежина на апаратот: 9,3 kg

Приклучна моќ: 2.000 W

Код: 343120

EAN Код: 3838942733673

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice