Правосмукалка VCK1802WF - Gorenje
VCK1802WF Правосмукалка
5.890,00 ден

VCK1802WF

Правосмукалка
ATLANTIS Водена филтрација Број на додатоци: 3 Четка за паркет Универзална четка
7.490,00 ден
5.890,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Хепа филтрација

Отстранува до 99,95% од нечистотиите во воздухот
ХЕПА филтерот отстранува до 99,95% честички на нечистотија во воздухот, вклучувајќи полен и дерматофагоиди, што е од суштинско значење за оние кои страдаат од астма и од алергии. Сиот воздух вшмукан од правосмукалката поминува низ ХЕПА филтерот каде што прашината и делчињата од нечистотијата се задржуваат од влакната на филтерот и таму остануваат.
Повеќе
Затвори

SmartParking

Паметен систем за паркирање
Правосмукалките се карактеризираат со специјален лизгач кој едноставно и практично ја држи четката или цевката за вшмукување по чистењето или меѓу паузите. Едноставно вметнете ја цевката во лизгачот каде што таа безбедно ќе почека до следното користење.

Технички карактеристики

ATLANTIS

Максимална моќност на моторот: 1.800 W

Водена филтрација

За суво чистење

Број на додатоци: 3

Четка за паркет

Универзална четка

Проток на воздух: 32 L/s

Волумен на садот за прашина: 2,5 l

Тип на цевка: Телескопска

Должина на телескопската цевка: 94 cm

Материјал на цевката: Хромирана

1 Хепа филтер

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување

SoftStart тивко палење на моторот

Додатоци: 3

Намотување на кабелот

Голем досег (кабел, црево и цевка): 17 m

Исправено или хоризонтално

Додаток за оставање на цевката

Број на тркала: 4

Гумирани тркалца

Заштита од прегревање

Мотор By pass

Боја: Боја Црвена

Должина на приклучен кабел: 6 m

Максимална моќност на моторот: 1.800 W

Димензии (ШxВxД): 40,9 × 31,6 × 29,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 51 × 32,5 × 35 cm

Нето тежина на апаратот: 8,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 8,9 kg

Приклучна моќ: 1.600 W

Код: 262832

EAN Код: 3838942576706

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice