Правосмукалка VC2224RPBU - Gorenje
»
»
»
Модели
VC2224RPBU Правосмукалка
5.490,00 ден

ПравосмукалкаVC2224RPBU

ROPOWER Со вреќичка Број на додатоци: 3 Турбо четка Четка за паркет Универзална четка
5.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Хепа филтрација

Хепа филтрација

Отстранува до 99,95% од нечистотиите во воздухот
ХЕПА филтерот отстранува до 99,95% честички на нечистотија во воздухот, вклучувајќи полен и дерматофагоиди, што е од суштинско значење за оние кои страдаат од астма и од алергии. Сиот воздух вшмукан од правосмукалката поминува низ ХЕПА филтерот каде што прашината и делчињата од нечистотијата се задржуваат од влакната на филтерот и таму остануваат.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

ROPOWER

Максимална моќност на моторот: 2.200 W

Со вреќичка

За суво чистење

Број на додатоци: 3

Турбо четка

Четка за паркет

Универзална четка

Проток на воздух: 41 L/s

Волумен на вреќичката: 3,5 l

Тип на цевка: Телескопска

Должина на телескопската цевка: 83 cm

Материјал на цевката: Метал

1 Хепа филтер

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

SoftStart тивко палење на моторот

Индикатор за полна вреќичка

Хартиени вреќи за прашина: 3

Платнена вреќичка: 1

Додатоци: 3

Намотување на кабелот

Голем досег (кабел, црево и цевка): 17 m

Исправено или хоризонтално

Додаток за оставање на цевката

Број на тркала: 3

Гумирани тркалца

Должина на приклучен кабел: 6 m

Максимална моќност на моторот: 2.200 W

Димензии (ШxВxД): 45 × 25 × 31 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 52 × 32,5 × 37 cm

Нето тежина на апаратот: 4,6 kg

Бруто тежина на апаратот: 8,8 kg

Приклучна моќ: 2.000 W

Код: 451766

EAN Код: 3838942997204

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice