»
»
»
Модели
VC2221DIPP Правосмукалка
4.990,00 ден

VC2221DIPP

Правосмукалка
DISCOPOWER Радиус: 14 m Волумен на вреќичката: 3 l 1 Хепа филтер Правосмукалка Максимална моќност на моторот: 2.200 W
4.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Хепа филтрација

Отстранува до 99,95% од нечистотиите во воздухот
ХЕПА филтерот отстранува до 99,95% честички на нечистотија во воздухот, вклучувајќи полен и дерматофагоиди, што е од суштинско значење за оние кои страдаат од астма и од алергии. Сиот воздух вшмукан од правосмукалката поминува низ ХЕПА филтерот каде што прашината и делчињата од нечистотијата се задржуваат од влакната на филтерот и таму остануваат.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Со вреќичка

DISCOPOWER

Максимална моќност на моторот: 2.200 W

Материјал на цевката: Хромирана

Универзална четка

1 Хепа филтер

Радиус: 14 m

Вид на правосмукалка: За суво чистење

Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Нежен старт на моторот (Soft start)

Максимална моќност на моторот: 2.200 W

Моќ на всисување: 420 W

Проток на воздух: 42 L/s

Проток на воздух: 29,3 kPa

1 Хепа филтер

Проток на воздух: 42 L/s

Волумен на вреќичката: 3 l

Гумирани тркалца

Број на тркала: 3

Должина на приклучен кабел: 5 m

Радиус: 14 m

Начин на чување: Исправено или хоризонтално

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Додаток за оставање на цевката

Хартиени вреќи за прашина: 3

Платнена вреќичка: 1

Намотување на кабелот

Боја: Розева боја

Индикатор за полна вреќичка

Материјал на цевката: Хромирана

Нежен старт на моторот (Soft start)

Должина на телескопската цевка: 86 cm

Намотување на кабелот

Тип на цевка: Телескопска

Тип на правосмукалка: Со вреќичка

Кога ХИГИЕНСКАТА кеса или контејнерот на ЧИСТАТА КУТИЈА се полни, ќе се запали сигнална сијаличка за да ве предупреди. На тој начин, никогаш нема да имате дилема дали има доволно простор во нив за да можете да ја исчистите следната соба.

Нашите правосмукалки работат тивко. Отсега, нема да вознемирувате никого ако правосмукалката работи доцна навечер или пак рано наутро. Дополнително, правосмукалките се опремени со гумени тркалца кои нема да го оштетат подот. Кога ќе завршите со работа, нема да има траги од тркалца и никакви траги од прав.

Димензии (ШxВxД): 45 × 31 × 25 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 51 × 36 × 31,5 cm

Нето тежина на апаратот: 4,6 kg

Бруто тежина на апаратот: 7,5 kg

Приклучна моќ: 2.000 W

Код: 475899

EAN Код: 3838942014864

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice