»
»
»
Модели
VC1821DPWRII Правосмукалка
4.150,00 ден

VC1821DPWRII

Правосмукалка
DELTA POWER II Со вреќичка Универзална четка
4.150,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Хепа филтрација

Отстранува до 99,95% од нечистотиите во воздухот
ХЕПА филтерот отстранува до 99,95% честички на нечистотија во воздухот, вклучувајќи полен и дерматофагоиди, што е од суштинско значење за оние кои страдаат од астма и од алергии. Сиот воздух вшмукан од правосмукалката поминува низ ХЕПА филтерот каде што прашината и делчињата од нечистотијата се задржуваат од влакната на филтерот и таму остануваат.
Повеќе
Затвори

Паметна кеса

Кога ХИГИЕНСКАТА кеса или контејнерот на ЧИСТАТА КУТИЈА се полни
Кога ХИГИЕНСКАТА кеса или контејнерот на ЧИСТАТА КУТИЈА се полни, ќе се запали сигнална сијаличка за да ве предупреди. На тој начин, никогаш нема да имате дилема дали има доволно простор во нив за да можете да ја исчистите следната соба.

Технички карактеристики

DELTA POWER II

Максимална моќност на моторот: 1.800 W

Со вреќичка

За суво чистење

Универзална четка

Проток на воздух: 38 L/s

Волумен на вреќичката: 3 l

Тип на цевка: Телескопска

Должина на телескопската цевка: 80 cm

Материјал на цевката: Метал

1 Хепа филтер

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

Индикатор за полна вреќичка

Хартиени вреќи за прашина: 1

Платнена вреќичка: 1

Намотување на кабелот

Начин на чување: Исправено или хоризонтално

Додаток за оставање на цевката

Број на тркала: 3

Гумирани тркалца

Боја: Бела

Должина на приклучен кабел: 5 m

Максимална моќност на моторот: 1.800 W

Димензии (ШxВxД): 44 × 30,5 × 24,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 50 × 36,5 × 29 cm

Нето тежина на апаратот: 4,9 kg

Бруто тежина на апаратот: 7,2 kg

Приклучна моќ: 1.600 W

Код: 525390

EAN Код: 3838942089473

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice