SIT2400CGI
3.750,00 ден

SIT2400CGI

Моќност на грејачот: 2.400 W Електронско одредување на температурата Индикатор на температура
3.750,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Полна пареа

Пеглата најдобро функционира кога работи на пареа. Нивото на пареа може да се подеси на три нивоа, а пеглањето е уште повеќе олеснето и поефикасно со големата сила на рапидното испуштање на пареа. Сите пегли на Горење со подлога, овозможуваат вертикално пеглање со употреба на пареа.

Автоматско исклучување

Автоматско исклучување
Нашите пегли со рамна подлога знаат сами да се погрижат за безбедноста. Ако пеглата е вклучена но извесно време не се користи и е поставена вертикално, по извесно време самата ќе се исклучи автоматски. Кога повторно ќе ја помрднете пеглата, тоа ќе биде регистрирано од сензорот и пеглата ќе се реактивира.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Моќност на грејачот: 2.400 W

Систем против собирање на воден каменец

Систем против прокапување

Вертикално перење

Можност за суво пеглање

Пеглање со сува пареа

Напредна пумпа

Нивоа на моќност: 9

Електронско одредување на температурата

Индикатор на температура

Интензивно испуштање на пареа: 50 g/min

Испуштање на пареа одеднаш: 130 g/min

Фин врв за прецизно пеглање

Функција прскање

Сина

Простор за сместување на кабелот

Долевање на вода во текот на пеглањето

Ергономски дизајн

Гумирана рачка

Гумени ногарки за стабилност

Независна тројна заштита

Волумен на резервоарот за вода: 0,33 l

Куќиште: Пластика + метал

Должина на приклучен кабел: 2 m

Димензии (ШxВxД): 30 × 14,5 × 11 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 32 × 15,5 × 12,5 cm

Нето тежина на апаратот: 1,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 1,7 kg

Приклучна моќ: 2.400 W

Код: 423425

EAN Код: 3838942927041

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice