SIH 2200GC
1.590,00 ден

SIH 2200GC

Моќност на грејачот: 2.200 W Аналогно Индикатор на температура
1.590,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Полна пареа

Пеглата најдобро функционира кога работи на пареа. Нивото на пареа може да се подеси на три нивоа, а пеглањето е уште повеќе олеснето и поефикасно со големата сила на рапидното испуштање на пареа. Сите пегли на Горење со подлога, овозможуваат вертикално пеглање со употреба на пареа.

Технички карактеристики

Моќност на грејачот: 2.200 W

Систем против собирање на воден каменец

Систем против прокапување

Функција самочистење

Вертикално перење

Можност за суво пеглање

Аналогно

Индикатор на температура

Интензивно испуштање на пареа: 22 g/min

Испуштање на пареа одеднаш: 80 g/min

Функција прскање

Простор за сместување на кабелот

Долевање на вода во текот на пеглањето

Гумени ногарки за стабилност

Волумен на резервоарот за вода: 0,30 l

Должина на приклучен кабел: 2 m

Димензии (ШxВxД): 30,5 × 16,5 × 12 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 31,3 × 15,9 × 12,5 cm

Нето тежина на апаратот: 1,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 1,4 kg

Приклучна моќ: 2.200 W

Код: 507326

EAN Код: 3838942058868

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice