Парен генератор SGT2400MVPRO - Gorenje
SGT2400MVPRO Парен генератор
7.990,00 ден

SGT2400MVPRO

Парен генератор
Моќност на грејачот: 2.400 W Индикатор на температура Perfect Glide површина за пеглање
7.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Моќност на грејачот: 2.400 W

Perfect Glide површина за пеглање

Систем против создавање на бигор

Систем против прокапување

Функција самочистење

Вертикално перење

Можност за суво пеглање

Пеглање со сува пареа

ECO програма

Систем за испуштање на пареата

Напредна пумпа

Индикатор на температура

Интензивно испуштање на пареа: 99 g/min

Испуштање на пареа одеднаш: 250 g/min

Фин врв за прецизно пеглање

Бел

Прегледен ЛЕД дисплеј

Индикатор за тврдост на водата

Индикатор за ниско ниво на вода

Индикатор за кертриџ

Долевање на вода во текот на пеглањето

Практичен, широк отвор со капак

Отстранлив резервоар за вода за едноставно одржување

Ергономски дизајн

Гумени ногарки за стабилност

Автоматско исклучување за дополнителна сигурност

Безбедно пеглање

Волумен на резервоарот за вода: 1,00 l

Притисок на пареата: 6 bar

Куќиште: Пластика + метал

Должина на приклучен кабел: 2 m

Димензии (ШxВxД): 39 × 24 × 21 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 39,5 × 31 × 24,5 cm

Нето тежина на апаратот: 3,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 4,5 kg

Приклучна моќ: 2.400 W

Код: 566112

EAN Код: 3838942137488

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice