Рачен блендер HB804QR - Gorenje
»
»
»
»
»
HB804QR Рачен блендер
3.550,00 ден

Рачен блендерHB804QR

Моќност на моторот (max): 800 W DC мотор за економична употреба и долготрајност Капацитет на садот за мешање: 0,8 l Капацитет на садот за сечкање: 0,5 l
3.550,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - DC мотор

DC мотор

Економичен и издржлив
Овој доверлив мотор за изведување тешки задачи нема да ве разочара. Тој е енергетски многу ефикасен и дизајниран е да биде користен подолг временски период.
_products/features/icon - SofTouch + Турбо

SofTouch + Турбо

Едноставна контрола
Ергономски држач со нежен завршеток до копчињата за стартирање и за максимална брзина. Блендерот со задоволство се употребува и лесно се контролира.
_products/features/icon - Отстранлив додаток за блендирање

Отстранлив додаток за блендирање

Едноставно користење и чистење
По употреба, едноставно извадете го делот за блендирање и измијте го под млаз вода. Дополнително, заштедувате простор при чување.
_products/features/icon - Четиристрано сечило

Четиристрано сечило

Остро и трајно
Инвентивно дизајнираното четиристрано сечило од нерѓосувачки челик овозможува брзо и темелно мешање, сечкање и пасирање на вашата храна.
_products/features/icon - Широк опсег на додатоци

Широк опсег на додатоци

Проширени хоризонти на употреба
Со овие екстра додатоци, рачниот блендер станува сестран помошник кој може да ја исполни секоја работна задача.

Технички карактеристики

Моќност на моторот (max): 800 W

DC мотор за економична употреба и долготрајност

Гумена рачка за цврст фат

Лесно чистење

Вклучување со притискање на копче

Регулација на брзината

Турбо-копче за инстантно зголемување на моќноста

Пулсно работење за пократки циклуси на мешање

Механизам за отстранување со притискање на копче

Едноставна употреба

Пригоден за подготовка на каши

Додаток блендер: Сецко со сад, Додаток за сецкање, Сад за миксање, Постоље, Додаток за миксање

Капацитет на садот за мешање: 0,8 l

Капацитет на садот за сечкање: 0,5 l

Скала за мерење на садот за совршено точно дозирање

Сад за мерење со капак, погоден за складирање храна

Гумена подлога на садот за поголема стабилност

Ефикасно четиристрано сечило

Куќиште: Пластика + метал

Должина на приклучен кабел: 1 m

Димензии (ШxВxД): 6,3 × 40,5 × 6,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 28,2 × 23,5 × 32,5 cm

Нето тежина на апаратот: 2,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 2,9 kg

Приклучна моќ: 800 W

Код: 393528

EAN Код: 3838942814907

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice