Рачен блендер MPE700B - Gorenje
MPE700B Рачен блендер
4.290,00 ден

Рачен блендерMPE700B

Моќност на моторот (max): 700 W Број на брзини за лесно ракување: 7 DC мотор за економична употреба и долготрајност Капацитет на садот за мешање: 0,8 l Капацитет на садот за сечкање: 0,4 l
4.290,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - DC мотор

DC мотор

Економичен и издржлив
Овој доверлив мотор за изведување тешки задачи нема да ве разочара. Тој е енергетски многу ефикасен и дизајниран е да биде користен подолг временски период.
_products/features/icon - SofTouch + Турбо

SofTouch + Турбо

Едноставна контрола
Ергономски држач со нежен завршеток до копчињата за стартирање и за максимална брзина. Блендерот со задоволство се употребува и лесно се контролира.
_products/features/icon - Отстранлив додаток за блендирање

Отстранлив додаток за блендирање

Едноставно користење и чистење
По употреба, едноставно извадете го делот за блендирање и измијте го под млаз вода. Дополнително, заштедувате простор при чување.
_products/features/icon - Широк опсег на додатоци

Широк опсег на додатоци

Проширени хоризонти на употреба
Со овие екстра додатоци, рачниот блендер станува сестран помошник кој може да ја исполни секоја работна задача.

Технички карактеристики

Моќност на моторот (max): 700 W

DC мотор за економична употреба и долготрајност

Гумена рачка за цврст фат

Лесно чистење

Вклучување со притискање на копче

Број на брзини за лесно ракување: 7

Турбо-копче за инстантно зголемување на моќноста

Пулсно работење за пократки циклуси на мешање

Прицврстување со навртување

Едноставна употреба

Пригоден за подготовка на каши

Додаток блендер: Сецко со сад, Додаток за сецкање, Сад за миксање, Додаток за миксање

Капацитет на садот за мешање: 0,8 l

Капацитет на садот за сечкање: 0,4 l

Скала за мерење на садот за совршено точно дозирање

Двојно сечило

Куќиште: Пластика + метал

Боја: Црна

Должина на приклучен кабел: 1 m

Димензии (ШxВxД): 40,5 × 17 × 18 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 25,2 × 21 × 20,2 cm

Нето тежина на апаратот: 1 kg

Бруто тежина на апаратот: 1,9 kg

Приклучна моќ: 700 W

Код: 235796

EAN Код: 3838942490156

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice