Рачен блендер HB802W - Gorenje
HB802W Рачен блендер
2.250,00 ден

Рачен блендерHB802W

Моќност на моторот (max): 800 W DC мотор за економична употреба и долготрајност Капацитет на садот за мешање: 0,8 l
2.250,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - DC мотор

DC мотор

Економичен и издржлив
Овој доверлив мотор за изведување тешки задачи нема да ве разочара. Тој е енергетски многу ефикасен и дизајниран е да биде користен подолг временски период.
_products/features/icon - SofTouch + Турбо

SofTouch + Турбо

Едноставна контрола
Ергономски држач со нежен завршеток до копчињата за стартирање и за максимална брзина. Блендерот со задоволство се употребува и лесно се контролира.
_products/features/icon - Отстранлив додаток за блендирање

Отстранлив додаток за блендирање

Едноставно користење и чистење
По употреба, едноставно извадете го делот за блендирање и измијте го под млаз вода. Дополнително, заштедувате простор при чување.

Технички карактеристики

Моќност на моторот (max): 800 W

DC мотор за економична употреба и долготрајност

Гумена рачка за цврст фат

Лесно чистење

Вклучување со притискање на копче

Турбо-копче за инстантно зголемување на моќноста

Пулсно работење за пократки циклуси на мешање

Механизам за отстранување со притискање на копче

Едноставна употреба

Пригоден за подготовка на каши

Додаток блендер: Додаток за сецкање, Сад за миксање

Капацитет на садот за мешање: 0,8 l

Скала за мерење на садот за совршено точно дозирање

Куќиште: Пластика + метал

Боја: Бела боја

Должина на приклучен кабел: 1 m

Димензии (ШxВxД): 6,3 × 36 × 8 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 19,2 × 22,5 × 14 cm

Нето тежина на апаратот: 1,7 kg

Бруто тежина на апаратот: 2,1 kg

Приклучна моќ: 800 W

Код: 340561

EAN Код: 3838942728921

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice