Вградна микробранова печка BM251ST - Gorenje
BM251ST Вградна микробранова печка
28.990,00 ден

BM251ST

Вградна микробранова печка
Електронско управување Број на инфра греjачи: 1 Димензии (ШxВxД): 59,5 × 38,8 × 41 cm
28.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

AutoMenu

Готвењето никогаш не било толку едноставно
Неколку однапред дефинирани програми нудат можност за уште поедноставна подготовка на одредени јадења. Само треба да го изберете видот на храната и да ја внесете количината и печката автоматски ќе ги приспособи моќта за готвење и времетраењето.

Отворање со допир

Едноставно отворање со допир на прстите
Модерната сензорна технологија обезбедува едноставно отворање со допир на контролниот панелн а микробрановата печка. Целата површина останува совршено мазна со јасни и едноставни форми.

Технички карактеристики

Боја: Рефлексивна сива

Рерна од не'рѓосувачки челик

Врата: Стакло

Материјал на челната плоча: Стакло

Начин на отварање на вратата: На допир

Отвoрање на врата: Лево

Ултра ладна врата (UCD)

Волумен: 25 l

Нивоа на моќност на микробрановата печка: 6

Максимална моќност на микробрановата: 900 W

Број на инфра греjачи: 1

Јачина на инфра грејачот (грил): 1.000 W

Технологија на продуцирање на микробранови: Стандардна технологија (HVT)

Начин на распределба на микробрановите: Ротирачка чинија

Електронско управување

Начин на управување: Команди на допир

Начини на загревање:
Скара
Микробранова печка

Број на комбинирани опции на загревање: 3

Број на програми со грил: 4

Комбинирано греење: Микробранови + грил

Автоматско мени

Сигурносен прекинувач

Ротирачка стаклена чинија

Димензија на ротирачката чинија: 27,5 cm

Декоративна рамка

Ротирачка решетка за скара

Начин на загревање: Кварцно

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 38,8 × 41 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 68,4 × 48,4 × 56,6 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56,7 × 38-38 × 43 cm

Нето тежина на апаратот: 19,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 22 kg

Приклучна моќ: 1.450 W

Осигурувач: 6 A

Код: 504547

EAN Код: 3838942055805

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice