Садови за готвење CW30SC - Gorenje
CW30SC Садови за готвење
1.590,00 ден

CW30SC

Садови за готвење
Код: 373600 Gorenje Линија: SILVER COUNTESS Дно: Solarbase Gorenje
1.590,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Solar – Base основа

Специјалната Solar – Base
Специјалната Solar – Base основа обезбедува еднакво распоредување на топлината по целата нејзина површина.Како резултат на тоа се овозможува максимална заштеда на време и енергија, бидејќи храната е приготвена многу брзо со ниски трошоци за енергија.

Рачки

Рачки
Рачките на садот се многу важни, тие треба да бидат стабилни. Горење садовите за готвење имаат рачки кои се заварени на 4 места, и на тој начин е овозможено подобро држење и поголема стабилност. Тие исто така се отпорни на топлина.

Надворешна површина од не’рѓосувачки челик

Maтеријалот овозможува лесно чистење, а со тоа и подобрување на хигиената. Вие можете да заборавите на остатоци од залепена храна на садот, силното триење и користењето на абразивни средства за чистење. Садот за готвење е отпорен на високи температури, а исто така и на брзо растење и опаѓање на температурата.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

CW30SC

Тип: Самостојна

Плитко тенџере

Линија: SILVER COUNTESS

Број на садови во комплет: 1

Рачки отпорни на топлина

Дно: Solarbase

Димензии на садот: ᴓ 24х7 cm

Надворешна површина: 18-10 не'рѓосувачки челик

Безбедно за миење во машина за садови

Дно кое заштедува електрична енергија

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 26,4 × 42,5 × 42,9 cm

Нето тежина на апаратот: 1,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 1,2 kg

Код: 373600

EAN Код: 3838942779893

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice