Апарат за печење леб BM900W - Gorenje
BM900W Апарат за печење леб
3.990,00 ден

BM900W

Апарат за печење леб
Моќност на грејачот: 600 W Број на oднапред дефинирани програми: 12
3.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

За почетници или професионалци

За сите лебољубци кои не се баш упатени за печење, се нудат 12 рецепти со однапред програмирана постапка за мешање, подигање и печење. Секој од програмите има точно одреден редослед на функции и нивно траење. Втора можност е рецептот за својот најомилен леб да го замислите сами и со помош на апаратот да го испечете таков како што одговара на вашиот вкус. Апаратот е така достапен на сите оние кои од порано печат свој леб, но и на сите оние кои до сега мислеле дека тоа за нив е преголем залак.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Сад кој се отстранува премачкан со слој кој не се лепи

Број на садови за печење леб: 1

Големина на лебот: 2

Избор на големина на лебот: 750 - 900 g

Број на oднапред дефинирани програми: 12

Програма за растење на тестото

Звучен сигнал

Функција за одржување на топлината

Продолжено печење и по прекин на електрична енергија

Автоматска подготовка на тесто

Сад за мерење

Лажичка за дозирање

Гумена подлога на садот за поголема стабилност

Автоматско исклучување за дополнителна сигурност

Куќиште: Пластика + метал

Моќност на грејачот: 600 W

Должина на приклучен кабел: 1 m

Димензии (ШxВxД): 27 × 29 × 35,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 41 × 29 × 36,6 cm

Нето тежина на апаратот: 5 kg

Бруто тежина на апаратот: 7,2 kg

Приклучна моќ: 600 W

Код: 284332

EAN Код: 3838942623790

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice