Апарат за печење леб BM900ND - Gorenje
BM900ND Апарат за печење леб
7.150,00 ден

Апарат за печење лебBM900ND

Моќност на грејачот: 615 W Број на oднапред дефинирани програми: 12
7.150,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - За почетници или професионалци

За почетници или професионалци

За сите лебољубци кои не се баш упатени за печење, се нудат 12 рецепти со однапред програмирана постапка за мешање, подигање и печење. Секој од програмите има точно одреден редослед на функции и нивно траење. Втора можност е рецептот за својот најомилен леб да го замислите сами и со помош на апаратот да го испечете таков како што одговара на вашиот вкус. Апаратот е така достапен на сите оние кои од порано печат свој леб, но и на сите оние кои до сега мислеле дека тоа за нив е преголем залак.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - За мирисен почеток на денот

За мирисен почеток на денот

За сите оние кои почетокот на денот сакаат да го почнат со опоен мирис на свеж леб, овој апарат за печење леб е како створен за тоа, и кои водат грижа насабајле наместо будилник да се будат со мирис на свежо печен леб. И без непотребно станување, што овозможува печењето на леб да се одложи до 13 часа. Сега печењето на леб дома е навистина едноставно: сите состојки од рецептот ставете ги во апаратот за печење, одберете соодветен програм AutoMenu и наместете почеток на печење така да лебот биде испечен точно тогаш кога вие ќе посакате.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Сад кој се отстранува премачкан со слој кој не се лепи

Број на садови за печење леб: 1

Големина на лебот: 2

Избор на големина на лебот: 700 - 1.000 g

Број на oднапред дефинирани програми: 12

Програма за растење на тестото

Осветлена внатрешност

Звучен сигнал

Функција за одржување на топлината

Продолжено печење и по прекин на електрична енергија

Одложен старт

Син индикатор

Автоматска подготовка на тесто

Сад за мерење

Лажичка за дозирање

Гумена подлога на садот за поголема стабилност

Автоматско исклучување за дополнителна сигурност

Куќиште: Пластика + метал

Моќност на грејачот: 615 W

Должина на приклучен кабел: 1 m

Димензии (ШxВxД): 37,5 × 32,7 × 26,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 43,3 × 38 × 29,2 cm

Нето тежина на апаратот: 7,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 9,7 kg

Приклучна моќ: 615 W

Код: 323728

EAN Код: 3838942700163

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice