Апарат за печење леб BM1400E - Gorenje
BM1400E Апарат за печење леб
5.991,00 ден

Апарат за печење лебBM1400E

Моќност на грејачот: 815 W Број на oднапред дефинирани програми: 12
7.690,00 ден
5.991,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - За почетници или професионалци

За почетници или професионалци

За сите лебољубци кои не се баш упатени за печење, се нудат 12 рецепти со однапред програмирана постапка за мешање, подигање и печење. Секој од програмите има точно одреден редослед на функции и нивно траење. Втора можност е рецептот за својот најомилен леб да го замислите сами и со помош на апаратот да го испечете таков како што одговара на вашиот вкус. Апаратот е така достапен на сите оние кои од порано печат свој леб, но и на сите оние кои до сега мислеле дека тоа за нив е преголем залак.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Одбирање на кората при функцијата CrustChoise

Одбирање на кората при функцијата CrustChoise

Светла, средно печена или заруменета кора? Едноставно притиснете копче за одбирање на руменилото на кората - онака како вие тоа го сакате.

Технички карактеристики

Дводелен сад за печење

Сад кој се отстранува премачкан со слој кој не се лепи

Број на садови за печење леб: 2

Големина на лебот: 2

Избор на големина на лебот: 1.000 - 1.400 g

Број на oднапред дефинирани програми: 12

Програма за растење на тестото

Осветлена внатрешност

Звучен сигнал

Функција за одржување на топлината

Продолжено печење и по прекин на електрична енергија

Син индикатор

Автоматска подготовка на тесто

Сад за мерење

Лажичка за дозирање

Гумена подлога на садот за поголема стабилност

Автоматско исклучување за дополнителна сигурност

Куќиште: Пластика + метал

Моќност на грејачот: 815 W

Должина на приклучен кабел: 1 m

Димензии (ШxВxД): 40 × 27 × 30,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,4 × 35,8 × 32,6 cm

Нето тежина на апаратот: 8,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 11,2 kg

Приклучна моќ: 815 W

Код: 312793

EAN Код: 3838942671241

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice