Целосно вградна машина за садови GV6SY2B - Gorenje
GV6SY2B Целосно вградна машина за садови
28.990,00 ден

GV6SY2B

Целосно вградна машина за садови
Енергетска класа: A+ 12 стандардни сетови Број на корпи: 2 Димензии (ШxВxД): 59,8 × 81,8 × 57 cm
GV6SY2B
„Jet“ црнаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
28.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Функција 3 во 1

Машината за миење садови овозможува едноставно активирање на „3 во 1“ функцијата.

Висока енергетска ефикасност

Економична машина за миење садови
Отсега, ќе ги миете вашите садови со поголема одговорност и со грижа за околината, бидејќи машините на Gorenje машините за миење садови во целостпотполно ги следат упатствата од
Европскиот водич за заштеда на енергија.

Програмирање на времето за почеток на миењето садови

Чисти садови во моментот кога вам ви одговара
Времето на почетокот на миењето можете да го одложите за 3, 6 или 9 часа. Оваа функција нуди можност за дополнителна заштеда поради тоа што дозволува работа на машината за време на евтината тарифа на електрична енергија.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Максимална температура на влезната вода: 60 °C

Индикатор на одбраната програма

On/Off индикатор

Температура на миење: 40, 50, 62, 65 °C

6 програми: Нормалнa програмa; Брзa програмa; Интензивно миење; Брз интензивен програм; Економична програма; Нежно миење за осетливи садови

Референтна програма: 3

12 стандардни сетови

Функција за половично полнење

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Индикатор за крај на миењето

Звучен сигнал за крај на миењето

Одложен старт 3/6/9h

Број на корпи: 2

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 4

Распрснувачи: 2

Самочистечки филтер

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 12 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 1,02 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 3.360 l

Бучност: 49 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 60 mm

Димензии (ШxВxД): 59,8 × 81,8 × 57 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63 × 87,2 × 69,5 cm

Мерки за вградување: 60 × 82 × 58 cm

Нето тежина на апаратот: 40 kg

Бруто тежина на апаратот: 45 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W

Приклучна моќ: 1.760 W

Осигурувач: 10 A

Код: 429349

EAN Код: 3838942935022

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice