GV64315 Целосно вградна машина за садови
23.450,00 ден

GV64315

Целосно вградна машина за садови
Енергетска класа: A++ 14 стандардни сетови Број на корпи: 3 Целосен Aqua Stop Димензии (ШxВxД): 59,8 × 81,5 × 55 cm
23.450,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Самочистечки филтер

Системот за автоматско чистење на филтерот ги мие остатоците од храна со што го заштитува филтерот од затнување и ги спречува сите проблеми или грешки.

SpaceDelux

Извонредна пространост
Пригодната трета корпа го зголемува капацитетот на машините за миење садови на 14 стандардни комплети за послужување. Во неа можете едноставно да ставите и прибор за јадење, како и поголем прибор и филџани за кафе одвоено. Ваквиот изглед придонесува и кон подобри резултати во миењето, кон поедноставна и оптимална употреба на просторот.
Повеќе
Затвори

AquaStop

Во случај на излевање на вода, AquaStop автоматски ќе го прекине доводот на вода во машината, а пумпата истовремено ќе ја испумпа и преостанатата вода од кадата на машината за садови во одводното црево. Затоа, можете да ја оставите да работи машината за садови навечер или додека нема никој дома, без страв од поплава.
Повеќе
Затвори

Click-Clack систем

Практично решение за миење на поголеми садови, тави, чинии и чаши. Машините за миење садови на Gorenje содржат одличен систем на висинско подесување на корпите на две нивоа. Подигнувањето на корпите, кога е тоа потребно, сега е уште полесно бидејќи механизмот за подесување на висината е сместен на двете страни на корпите и обоен во црвена боја, што го прави ракувањето уште полесно. Click-Clack системот ќе обезбеди повеќе простор за миење садови со различни димензии.
Повеќе
Затвори

Функција 3 во 1

Преку едноставно активирање на „3 во 1“ функцијата, вашата машина за миење садови автоматски ќе го прилагоди циклусот на миењето и ќе го изостави средството за плакнење, со што ја прави оваа функција многу лесна за употреба. Доколку користите детергент во прав или пак гел, средството за плакнење ќе биде испуштено, со што ќе обезбеди оптимални резултати и совршен сјај на садовите.
Повеќе
Затвори

QuickIntensive

Кратка интензивна програма на миење
Оваа програма, што работи на 65 °C, значително го скратува времето потребно за дневното миење на садови.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Максимална температура на влезната вода: 60 °C

Индикатор на одбраната програма

On/Off индикатор

Температура на миење: 40, 50, 55, 60, 65 °C

10 програми на миење: Нормалнa програмa; Автоматскa програмa; Брзa програмa; Интензивно миење; Брз интензивен програм; Економична програма; Плакнење; Накиснување; Нежно миење за осетливи садови; Програма за стакло 40 / 50 / 55 / 60 / 65°C

Референтна програма: 4

SpaceDeluxe

Автоматски програм

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Индикатор за крај на миењето

Звучен сигнал за крај на миењето

Индикатор за преостанато време на работа

Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток

Одложен старт 0-24 часа

Број на корпи: 3

Систем на горната корпа: Клик клак систем

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 5

Распрснувачи: 3

Самочистечки филтер

Комплетна заштита од прелевање (AquaStop)

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 10 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,93 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 2.800 l

Бучност: 45 dB(A)

Тип на апарат: Машини за садови

GV64315

Димензии (ШxВxД): 59,8 × 81,5 × 55 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,5 × 87,1 × 64,5 cm

Мерки за вградување: 60 × 82 × 58 cm

Нето тежина на апаратот: 44 kg

Бруто тежина на апаратот: 50 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W

Приклучна моќ: 1.760 W

Осигурувач: 10 A

Код: 479755

EAN Код: 3838942023231

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice