GV63214 Целосно вградна машина за садови
21.890,00 ден

GV63214

Целосно вградна машина за садови
Енергетска класа: A+ 14 стандардни сетови Број на корпи: 3 Димензии (ШxВxД): 59,8 × 81,8 × 55 cm
21.890,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Самочистечки филтер

Системот за автоматско чистење на филтерот ги мие остатоците од храна со што го заштитува филтерот од затнување и ги спречува сите проблеми или грешки.

SpaceDelux

Извонредна пространост
Пригодната трета корпа го зголемува капацитетот на машините за миење садови на 14 стандардни комплети за послужување. Во неа можете едноставно да ставите и прибор за јадење, како и поголем прибор и филџани за кафе одвоено. Ваквиот изглед придонесува и кон подобри резултати во миењето, кон поедноставна и оптимална употреба на просторот.
Повеќе
Затвори

Click-Clack систем

Практично решение за миење на поголеми садови, тави, чинии и чаши. Машините за миење садови на Gorenje содржат одличен систем на висинско подесување на корпите на две нивоа. Подигнувањето на корпите, кога е тоа потребно, сега е уште полесно бидејќи механизмот за подесување на висината е сместен на двете страни на корпите и обоен во црвена боја, што го прави ракувањето уште полесно. Click-Clack системот ќе обезбеди повеќе простор за миење садови со различни димензии.
Повеќе
Затвори

Функција 3 во 1

Преку едноставно активирање на „3 во 1“ функцијата, вашата машина за миење садови автоматски ќе го прилагоди циклусот на миењето и ќе го изостави средството за плакнење, со што ја прави оваа функција многу лесна за употреба. Доколку користите детергент во прав или пак гел, средството за плакнење ќе биде испуштено, со што ќе обезбеди оптимални резултати и совршен сјај на садовите.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Максимална температура на влезната вода: 60 °C

Индикатор на одбраната програма

On/Off индикатор

Температура на миење: 40, 50, 62, 65 °C

6 програми: Нормалнa програмa; Брзa програмa; Интензивно миење; Брз интензивен програм; Економична програма; Нежно миење за осетливи садови

Референтна програма: 3

SpaceDeluxe

Функција за половично полнење

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Индикатор за крај на миењето

Звучен сигнал за крај на миењето

Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток

Одложен старт 0-24 часа

Број на корпи: 3

Систем на горната корпа: Клик клак систем

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 5

Распрснувачи: 3

Самочистечки филтер

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 12 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 1,04 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 3.500 l

Бучност: 49 dB(A)

Регулирање на висината: 60 mm

Димензии (ШxВxД): 59,8 × 81,8 × 55 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,5 × 87,1 × 64,5 cm

Мерки за вградување: 60 × 82 × 57 cm

Нето тежина на апаратот: 36 kg

Бруто тежина на апаратот: 41 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W

Приклучна моќ: 1.760 W

Осигурувач: 10 A

Код: 373774

EAN Код: 3838942780356

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice