Целосно вградна машина за садови GV60ORAB - Gorenje
GV60ORAB Целосно вградна машина за садови
39.590,00 ден

GV60ORAB

Целосно вградна машина за садови
Енергетска класа: A+++ 16 стандардни сетови Број на корпи: 3 TotalDry - автоматско отворање на вратата Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,7 × 60 cm
GV60ORAB
„Jet“ црнаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
39.590,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

16 комплети

Повеќе простор отколку во шапката на магионичарот
Целосно флексибилниот ентериер овозможува различни начини на редење, додека пак трите корпи овозможуваат доволно простор за да се измијат 16 комплети истовремено. Сега навистина можете да организирате неповторлива забава!

TotalDry

Се грижи наместо вас
По завршување на миењето, вратата од машината за садови автоматски се подотвара за да излезе вишокот на пареа и за да се овозможи комлетно сушење дури и на пластичните садови. Овој магичен трик е одлично решение за брзо сушење со ниска потрошувачка на енергија.

Автоматскa програмa

Беспрекорно чисти садови без разлика на сé
Нема потреба од посебна програма – единствената AutoProgramme ќе се прилагоди на вашите потреби. Напредната сензорска технологија секогаш ќе ја прилагоди програмата за миење со оптимална количина вода и оптимална потрошувачка на електрична енергија за да се осигури дека садовите се беспрекорно чисти, без разлика дали ви треба да се плакнат неколку чаши или треба да се измијат мрсните садови останати од неделниот ручек.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+++

Максимална температура на влезната вода: 70 °C

Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор

Индикатор на одбраната програма

Управување: Контрола со допир (TouchControl)

Температура на миење: 70, 65, 55, 45, 35 °C

5 програми: Автоматскa програмa; Интензивно миење; Економична програма; Плакнење; Брза програма 20 минути

Референтна програма: 3

16 стандардни сетови

Меморирање на сопствени програми

брз интензивен програм

Автоматски програм

Програма SpeedWash

TotalDry - автоматско отворање на вратата

Дополнителна хигиена

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Индикатор за крај на миењето

Звучен сигнал за крај на миењето

Одложен старт 0-24 часа

Број на корпи: 3

Систем на горната корпа: Мултиклак

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 5

Распрснувачи: 3

Самочистечки филтер

Горна корпа: Широка мрежа; Рачка со пластично лого; Преклоплива лева полица за вино; Преклоплива десна полица за вино; Широк држач за нож; 1 преклоплив држач за чаши

Долна корпа: Широка мрежа; Рачка со лого од не'рѓосувачки челик; Преклопувачки/делив заден држач

Горна корпа (дел за прибор): Со телескопски водилки; Рачка со лого од не'рѓосувачки челик

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 9,5 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,86 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 2.660 l

Бучност: 45 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 70 mm

Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,7 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 65,5 × 93,5 × 69 cm

Мерки за вградување: 60 × 82 × 57 cm

Нето тежина на апаратот: 41 kg

Бруто тежина на апаратот: 46,4 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W

Приклучна моќ: 1.900 W

Осигурувач: 10 A

Код: 588812

EAN Код: 3838782041136

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice