Целосно вградна машина за садови GV55110 - Gorenje
GV55110 Целосно вградна машина за садови
23.990,00 ден

GV55110

Целосно вградна машина за садови
Енергетска класа: A++ 10 стандардни сетови Број на корпи: 3 Димензии (ШxВxД): 44,8 × 81,5 × 55 cm
23.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Самочистечки филтер

Системот за автоматско чистење на филтерот ги мие остатоците од храна со што го заштитува филтерот од затнување и ги спречува сите проблеми или грешки.

Click-Clack систем

Практично решение за миење на поголеми садови, тави, чинии и чаши. Машините за миење садови на Gorenje содржат одличен систем на висинско подесување на корпите на две нивоа. Подигнувањето на корпите, кога е тоа потребно, сега е уште полесно бидејќи механизмот за подесување на висината е сместен на двете страни на корпите и обоен во црвена боја, што го прави ракувањето уште полесно. Click-Clack системот ќе обезбеди повеќе простор за миење садови со различни димензии.
Повеќе
Затвори

Функција 3 во 1

Преку едноставно активирање на „3 во 1“ функцијата, вашата машина за миење садови автоматски ќе го прилагоди циклусот на миењето и ќе го изостави средството за плакнење, со што ја прави оваа функција многу лесна за употреба. Доколку користите детергент во прав или пак гел, средството за плакнење ќе биде испуштено, со што ќе обезбеди оптимални резултати и совршен сјај на садовите.
Повеќе
Затвори

Програма за брзо миење (SpeedWash)

Чисти садови за дупло пократко време
Оваа програма автоматски ги приспособува температурата и количината на вода за постигнување оптимални резултати на миење и сушење во најкус рок.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Максимална температура на влезната вода: 60 °C

Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор

Индикатор на одбраната програма

On/Off индикатор

Температура на миење: 60, 55, 45, 35 °C

5 програми: Автоматскa програмa; Интензивно миење; Економична програма; Плакнење; Брза програма 20 минути

Референтна програма: 3

10 стандардни сетови

Автоматски програм

Програма SpeedWash

Функција за половично полнење

Дополнително сушење (ExtraDry)

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Звучен сигнал за крај на миењето

Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток

Одложен старт 0-24 часа

Број на корпи: 3

Систем на горната корпа: Клик клак систем

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 5

Распрснувачи: 3

Самочистечки филтер

Горна корпа: Рачка со пластично лого

Долна корпа: Рачка со пластично лого

Горна корпа (дел за прибор): Рачка со пластично лого

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 9 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,74 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 2.520 l

Бучност: 47 dB(A)

Регулирање на висината: 50 mm

Димензии (ШxВxД): 44,8 × 81,5 × 55 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 48,5 × 88,5 × 62 cm

Мерки за вградување: 45 × 82 × 58 cm

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W

Приклучна моќ: 1.760 W

Осигурувач: 10 A

Код: 552963

EAN Код: 3838942113925

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice