Машина за миење садови - самостојна GS63160S - Gorenje
GS63160S Машина за миење садови - самостојна
25.990,00 ден

GS63160S

ново
Машина за миење садови - самостојна
Енергетска класа: A+ SpaceComfort - 13 комплета Број на корпи: 2 Димензии (ШxВxД): 60 × 84,8 × 59,6 cm
GS63160S
СребренаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
25.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

15min SpeedWash

Чисти брзо за да може вие да забавите
Замислете чиниите од главниот оброк да бидат измиени пред послужувањето на десертот. Брзата 20 минутна програма во комбинација со SpeedWash функцијата ќе ги измие вашите садови за само 15 минути. Совршено за справување со валканите садови кога имате многу гости.

XXL инокс

Повеќе простор за валканите садови
Целосно вградните модели со висина од 86 cm совршено се вклопуваат во кујни со прилагодена висина на корисниците (поголема од стандардните 85 cm). Импресивната целосно иноксна када од 56 cm, една од најголемите на пазарот, овозможува простор за сите ваши потреби. Нудат можност за сместување на садови до 35 cm во дијаметар кај XXL моделите и до 31 cm кај стандардните модели.
Повеќе
Затвори

Целосна заштита од прелевање (Total AquaStop)

Без грижа за излевање на вода
Благодарение на AquaStop заштитата, машината може безбедно да работи во текот на ноќта, или во ваше отсуство. Во случај на протекување на вода во инсталацијата на машината, или пак нивото на вода внатре во машината го надминува нормалното ниво, AquaStop заштитата автоматски го прекинува доводот на вода и ја испумпува останатата вода од внатрешноста на машината во одводот спречувајки поплавување. AquaStop заштитата е активна во тек на целиот животен век на апаратот.
Повеќе
Затвори

Приклучок на топла вода

Повисока температура, помала потрошувачка
Машините за садови од Gorenje може да се поврзат на довод на топла вода (макс. 70 °C) наместо на домашната мрежа. Во случај на поврзување на топла вода значително се намалува времетраењето на програмите, како и потрошувачката на електрична енергија. Ваквото решение е плус за животната средина и плус за вашиот семеен буџет.
Повеќе
Затвори

ExtraDry

Секогаш суви садови
Одлично исушени садови. Кога функцијата е активна, температурата при последниот циклус на испирање се зголемува, сушејќи ги дури и инаку промблематичните пластични садови.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Максимална температура на влезната вода: 70 °C

Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор

Индикатор на одбраната програма

Управување: Копче

Температура на миење: 70, 60, 55, 35 °C

5 програми: Интензивно миење; Економична програма; Плакнење; Daily wash; Брза програма 20 минути

Референтна програма: 1

SpaceComfort - 13 комплета

Меморирање на сопствени програми

Програма SpeedWash

Функција за половично полнење

Дополнително сушење (ExtraDry)

Индикатор на одбраната програма

Индикатор за крај на миењето

Одложен старт 0-24 часа

Број на корпи: 2

Систем на горната корпа: Рачно нагодување

Нивоа на прскање: 4

Распрснувачи: 2

Самочистечки филтер

Горна корпа: Широка мрежа; Преклоплива лева полица за вино; Фиксни држачи; Фиксна подлога за чаши

Долна корпа: Широка мрежа; Фиксни држачи; Корпа за кујнски прибор

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 11 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 1,04 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 3.080 l

Бучност: 47 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 50 mm

Димензии (ШxВxД): 60 × 84,8 × 59,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 92 × 66,5 cm

Нето тежина на апаратот: 51,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 54,1 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W

Приклучна моќ: 1.900 W

Осигурувач: 10 A

Код: 538877

EAN Код: 3838942111068

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice