Машина за миење садови - самостојна GS62115W - Gorenje
GS62115W Машина за миење садови - самостојна
19.290,00 ден

GS62115W

Машина за миење садови - самостојна
Енергетска класа: A++ 12 стандардни сетови Број на корпи: 2 Aqua Stop Димензии (ШxВxД): 59,8 × 84,5 × 60 cm
19.290,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Самочистечки филтер

Системот за автоматско чистење на филтерот ги мие остатоците од храна со што го заштитува филтерот од затнување и ги спречува сите проблеми или грешки.

AquaStop

Во случај на излевање на вода, AquaStop автоматски ќе го прекине доводот на вода во машината, а пумпата истовремено ќе ја испумпа и преостанатата вода од кадата на машината за садови во одводното црево. Затоа, можете да ја оставите да работи машината за садови навечер или додека нема никој дома, без страв од поплава.
Повеќе
Затвори

Функција 3 во 1

Преку едноставно активирање на „3 во 1“ функцијата, вашата машина за миење садови автоматски ќе го прилагоди циклусот на миењето и ќе го изостави средството за плакнење, со што ја прави оваа функција многу лесна за употреба. Доколку користите детергент во прав или пак гел, средството за плакнење ќе биде испуштено, со што ќе обезбеди оптимални резултати и совршен сјај на садовите.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Максимална температура на влезната вода: 60 °C

Индикатор на одбраната програма

On/Off индикатор

Температура на миење: 40, 45, 55, 60, 65 °C

6 програми: Нормалнa програмa; Интензивно миење; Брз интензивен програм; Економична програма; Накиснување; Нежно миење за осетливи садови

Референтна програма: 4

12 стандардни сетови

Функција за половично полнење

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Звучен сигнал за крај на миењето

Број на корпи: 2

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 4

Распрснувачи: 2

Самочистечки филтер

Делумна заштита од прелевање

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 11 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,91 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 3.080 l

Бучност: 49 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 60 mm

Димензии (ШxВxД): 59,8 × 84,5 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,5 × 87,1 × 64,5 cm

Нето тежина на апаратот: 42,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 49 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W

Приклучна моќ: 1.760 W

Осигурувач: 10 A

Код: 495769

EAN Код: 3838942043307

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice