WD94141 Машина за перење и сушење
35.590,00 ден

WD94141

Машина за перење и сушење
Капацитет за перење: 1-9 kg Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm Енергетска класа: A Потрошувачка на струја по циклус: 0,9 kWh
37.590,00 ден
35.590,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

TotalWeightControl

Супериорни резултати од перењето во однос на количеството облека
Сензорот ги приспособува сите параметри за количеството облека во барабанот. Ова води кон оптимално искористување на водата и моќноста, кон пократко перење и кон значително потивко работење. Полната кошница со алишта, без оглед колку и да е голема, ќе биде чиста и ќе мириса пријатно.

Ефикасно натопување со QuickWet системот

Исклучително брз систем на натопување кој го скратува времетраењето на процесот на перење
QuickWet интензивниот систем на натопување подразбира симултано испуштање на вода во комбинација со детергент од горниот и долниот дел на барабанот. На тој начин алиштата побрзо впиваат вода и го скратуваат програмот, што доведува до заштеда на енергија.

Контрола на стабилност

Стабилност на машината за време на процесот на работа. Системот за контрола на стабилност ќе се погрижи за рамномерна распределба на алиштата во барабанот. Ако сензорот за контрола на стабилност детектира нерамнотежа, ротацијата на барабанот ќе биде запрена за да се направи правилна прераспределба на алиштата.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A

Капацитет за перење: 1-9 kg

Капацитет на сушење: 1-6 kg

PowerDrive мотор

Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm

Капацитет за перење: 1-9 kg

Капацитет на сушење: 1-6 kg

Полнење: Врата на предната страна

Волумен на барабанот: 60 l

Агол на отвoрање на вратата: 135 °

Ладна вода

Тип на дисплеј: ЛЦД дисплеј

Регулирање на температурата

Ладно перење: Копче

Звучен сигнал

Сензори: Сензор за ниво на вода, Сензор за полнење

15 програми

_product/laundry/dryer/data/quick_dry/feature

Предперење

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Quick програма

Одложен старт

_product/laundry/dryer/data/quick_dry/feature

Пумпа СТОП

Звучен сигнал

Електричен

4D накиснување

ТУШ + ЏЕТ систем

Заштита од прелевање

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Заклучување на врата: Електронско

Када од Carbotech

Годишна потрошувачка на вода: 9.600 l

Ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW

Бучност: 64 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 77 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 59,7 × 84,5 × 58,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,1 × 88,1 × 66 cm

Нето тежина на апаратот: 80,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 83 kg

Приклучна моќ: 2.200 W

Осигурувач: 10 A

Код: 477308

EAN Код: 3838942017636

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice