DP7C Машина за сушење на алишта - проветрувачка
15.990,00 ден

DP7C

Машина за сушење на алишта - проветрувачка
Електричен Капацитет на сушење: 7 кг Енергетска класа: C
15.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: Енергетска класа C

Боја: Бела

Капацитет на сушење: 7 кг

Врата: 35 cm

Агол на отвoрање на вратата: 180 °

Реверзибилно движење на барабанот

Персонализирани подесувања на сите програми

Копчиња: Старт/Пауза

Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори

Поставување на новото на сушење

ниска температура на сушење

Систем против туткање

Одложен старт

Начин на сушење

Едноставна употреба

Едноставно чистење на филтерот

Сигнал за полн сад за кондензатот

Сензор на влажност

Поцинкуван барабан

Бучност: 64 dB(A)re1pW

Потрошувачка на енергија kWh/год.: 475 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 62,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm

Нето тежина на апаратот: 34 kg

Бруто тежина на апаратот: 36 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,36 W

Приклучна моќ: 2.500 W

Осигурувач: 16 A

Код: 729315

EAN Код: 3838782066887

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice